Notowania

miedź
21.02.2013 08:45

Ceny miedzi bliskie 2-miesięcznych minimów

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają i są blisko najniższych poziomów od 8 tygodni - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.880,00 USD za tonę, po spadku o 1,0 procent. Miedź na giełdzie metali w Szanghaju staniała o 2,3 proc., do 57.330 juanów (9.185 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj tanieje o 1,0 proc. do 3,5905 USD.

Nastroje pogorszyły się po _ minutes _ z posiedzenia Fed i z powodu obaw o sytuację na rynku nieruchomości w Chinach. Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) uważa, że Fed powinien być przygotowany do zmiany tempa luzowania ilościowego - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia FOMC._ _

_ - Kilku członków FOMC zaznaczyło, że Komitet powinien być przygotowany do zmiany tempa zakupu aktywów, zarówno w reakcji na zmianę perspektyw gospodarczych, jak i w następstwie oceny efektów i kosztów dotychczasowego programu _ - napisano w minutes z posiedzenia FOMC w dniach 29-30 stycznia 2013 roku.

Jednocześnie z _ minutes _ wynika, że członkowie byli podzieleni w ocenie strategii prezesa Fed Bena Bernanke dotyczącej programu skupu obligacji rządowych do czasu znaczącej poprawy na amerykańskim rynku pracy. Część członków sugerowała potrzebę wcześniejszego zakończenia skupu, podczas gdy inni ostrzegali przed przedwczesnym wstrzymaniem programu.

W Chinach premier Wen Jiabao zwrócił się do lokalnych władz o podjęcie działań, które ukrócą spekulacje na rynku nieruchomości po tym, jak podano, że w styczniu ceny nieruchomości wzrosły najmocniej od dwóch lat.

_ - 'Minutes' Fed i obawy o chiński rynek nieruchomości pogorszyły sentyment na rynkach i wpłynęły na chiński rynek akcji i surowców _ - mówi Peng Guoliang, analityk Dadi Futures Co. Chiński wskaźnik SCI spadł w czwartek o 3,7 proc., najmocniej od listopada 2011 roku.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz