Notowania

miedź
01.06.2011 08:48

Ceny miedzi spadają. Przez złe dane z gospodarki

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na powolniejszy wzrost aktywności wytwórczej w Chinach, co wywołuje obawy o możliwy spadek popytu na metale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na powolniejszy wzrost aktywności wytwórczej w Chinach, co wywołuje obawy o możliwy spadek popytu na metale - podają maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9.181,00 USD za tonę, po spadku notowań o 0,4 proc. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi staniała w dostawach na sierpień o 0,5 proc. do 68.210 juanów (10.529 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi tanieje w dostawach na lipiec o 0,4 proc. do 4,1615 USD.

W środę podano w Chinach, że wskaźnik aktywności wytwórczej w maju wyniósł 52 pkt wobec 52,9 pkt w kwietniu. Dane te okazały się lepsze od prognoz analityków, którzy spodziewali się 51,6 pkt, ale wskaźnik był niższy niż w kwietniu. - _ Ostatnie dane makro nie stanowią wsparcia dla cen metali _ - mówi Li Peiying, analityk Essence Futures Co. w Pekinie.

Niepokojące dane napłynęły na rynki z Australii, której gospodarka skurczyła się w I kwartale bieżącego roku. Również z USA we wtorek napłynęło sporo gorszych od prognoz danych makro.

Indeks cen domów S&P/CaseShiller spadł w marcu o 3,61 proc. rdr i wyniósł 138,16 punktów. Przed miesiącem indeks spadł o 3,35 proc. rdr. po korekcie. Analitycy spodziewali się, że w marcu indeks spadnie o 3,4 proc. rdr.

Indeks aktywności sektora wytwórczego (PMI) w rejonie Chicago spadł w maju 2011 roku do 56,6 pkt. z 67,6 pkt. w poprzednim miesiącu - podał we wtorek Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 62,0 pkt.

Indeks aktywności przemysłowej w okręgu Milwaukee spadł w maju do 62,0 pkt, wobec 68,0 pkt miesiąc wcześniej - napisano w raporcie NAPM. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 60,5 pkt.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów spadł w maju 2011 roku do 60,8 pkt. z 66,0 pkt. w poprzednim miesiącu po korekcie - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks w maju wzrośnie do 66,6 punktów.

Amerykański wskaźnik aktywności wytwórczej Dallas Fed spadł w maju do minus 7,4 pkt. - poinformował we wtorek oddział Fed w Dallas. W kwietniu odnotowano wskaźnik na poziomie 10,5 pkt. po korekcie. Ankietowani przez agencję Bloomberg analitycy spodziewali się spadku wskaźnika do plus 8,5 pkt.

* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
Tagi: miedź, surowce, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz