Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w dół. Pierwsza taka sytuacja od...

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają po raz pierwszy od czterech dni, a na rynku rosną obawy o spowolnienie w Chinach, które może zmniejszyć popyt na metale - podają maklerzy.

Ceny miedzi w dół. Pierwsza taka sytuacja od...
(AP/Fotolink/East News)
bEqsLjnV

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME spada o 0,4 proc. do 6.975 USD za tonę. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na listopad pozostała bez większych zmian na poziomie 50.110 juanów (8.179 USD) za tonę. Miedź w dostawach na wrzesień na Comex w Nowym Jorku spadła o 0,4 proc. do 3,161 USD za funt.

Od początku roku cena miedzi na LME spadła o 12 proc. Rząd Chin potwierdził w ubiegłym tygodniu, że będzie podejmował działania mające na celu utrzymanie wzrostu gospodarczego na _ rozsądnym _ poziomie, po tym jak rynki poznały mieszane dane z chińskiego przemysłu.

Oficjalny PMI dla przemysłu wzrósł w lipcu do 50,3 pkt. z 50,1 pkt. miesiąc wcześniej. Z kolei odczyt PMI przygotowany przez HSBC i Markit Economics spadł do 47,7 pkt., czyli do najniższego poziomu od 11 miesięcy.

bEqsLjnX

_ - Największą obawą jest spowolnienie w Chinach, które ogranicza wzrosty cen metali. Rynek oczekuje, że cena miedzi będzie oscylowała wokół poziomu 7.000 dolarów za tonę w najbliższym czasie _ - uważa Leila Kim z Tong Yang Securities w Seulu.

bEqsLjoy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)