Notowania

miedź
24.01.2012 08:48

Ceny miedzi w Londynie blisko 4-miesięcznych maksimów

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.395 USD za tonę, po wzroście o 0,4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną i są blisko najwyższych poziomów od 4 miesięcy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.395 USD za tonę, po wzroście o 0,4 procent.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec drożeje o 0,3 proc. do 3,809 USD. Giełda w Chinach jest w tym tygodniu zamknięta, bo Chińczycy świętują rozpoczęcie Nowego Roku Księżycowego.

Analitycy liczą w tym tygodniu na dobre dane o wzroście amerykańskiego PKB w IV kw. 2011 roku. Oczekuje się, że w trzech ostatnich miesiącach 2011 r. PKB USA wzrósł o 3,0 proc., po wzroście poprzednio o 1,8 proc. Departament Handlu USA poda te wyliczenia 27 stycznia.

_ - Rynek będzie mieć wsparcie z powodu poprawiających się danych makro w USA _ - mówi Chae Un Soo, trader na rynku metali w Korea Exchange Bank Futures Co. w Seulu.

_ - Ceny miedzi mogą znów testować w tym tygodniu poziom 8.400 USD za tonę, jeśli z Europy nie napłyną informacje o dalszym pogorszeniu _ - dodaje.

Miedź w tym roku zdrożała o 10 proc., bo zapasy metalu monitorowane przez giełdę w Londynie spadają, a Chiny importują coraz więcej miedzi.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz