Notowania

giełda
19.09.2011 08:38

Ceny miedzi w Londynie najniżej od miesiąca

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadły, bo w Europie brak jest nadal rozwiązania kryzysu zadłużenia, a to wywołuje obawy o kondycję globalnej gospodarki - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kazimierz S. Ożóg/Wikipedia)

*Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadły do najniższego poziomu od miesiąca, bo w Europie brak jest nadal rozwiązania kryzysu zadłużenia, a to wywołuje obawy o kondycję globalnej gospodarki - podają maklerzy. *

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.500,00 USD za tonę, po spadku notowań o 2,3 proc. Na giełdzie tona miedzi w dostawach na listopad była wyceniana po 63.560 juanów (9.954 USD), po spadku notowań o 3,7 proc.

Europa musi _ zdecydować się _ rozwiązać problem zadłużenia tak, aby jej los nie znalazł się w rękach krajów, które finansują Międzynarodowy Fundusz Walutowy - powiedział w piątek we Wrocławiu amerykański sekretarz skarbu, Timothy Geithner.

_ Nie powinniśmy pozostawić losu Europy w rękach tych, którzy zapewniają finansowanie zarówno w ramach MFW, jak i poza nim _ - podkreślił Geithner. Geithner podkreślił również, że Europa posiada potencjał, aby rozwiązać trapiące je problemy finansowe, liderzy Unii Europejskiej muszą jednak wykazać więcej jedności. _ Wygląda na to, że brak decyzji w Europie jeszcze potrwa i kryzys jeszcze się przedłuży _ - mówi Li Rong, manager Great Wall Futures Co. w Szanghaju.

W ciągu poprzednich 2 tygodni miedź staniała o 4,2 proc., po spadku w sierpniu o 5,7 proc.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz