Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie najniższe od ponad 7 tygodni

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o możliwe dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w Chinach.

Ceny miedzi w Londynie najniższe od ponad 7 tygodni
(Centrum prasowe KGHM S.A.)
bEgtCnbF

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o możliwe dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej w Chinach. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 9 tys. 94 USD za tonę, po spadku o 0,7 procent.

Na Comex w Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec traci 0,4 proc. do 4,1170 USD za funt.

Na giełdzie metali w Szanghaju metal w dostawach na czerwiec zniżkował o 1,6 proc. do 66 tys. 850 juanów za tonę (10 tys. 299 USD). To najniższe notowania metalu w tym roku.

bEgtCnbH

_ Widzimy dalsze spadki cen miedzi w najbliższym czasie, bo Chiny kontynuują zacieśnianie polityki monetarnej _ - mówi Shi Wenzhu, analityk HUatai Great Wall Futures Co. w Szanghaju.

Chiński bank centralny podwyższył 4 razy podstawowe stopy procentowe od października 2010 r., by schłodzić wzrost cen, które wzrosły w marcu 2011 r. najmocniej od 2008 r.

Bank podwyższył też już 10 razy, do początku 2010 r., stopę rezerw obowiązkowych dla banków, aby ograniczyć akcję kredytową.

bEgtCnbN
bEgtCnci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)