Notowania

ceny miedzi
25.08.2011 09:22

Ceny miedzi w Londynie rosną po danych makro z USA

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych makro z USA. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.908,50 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum Prasowe/ KGHM S.A.)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po danych makro z USA. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.908,50 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,4 procent. Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad zdrożała o 0,4 proc. do 66.830 juanów (10.457 USD).

Zamówienia na dobra trwałe w USA w lipcu 2011 roku wzrosły mdm o 4,0 proc. po spadku o 1,3 proc. miesiąc wcześniej po korekcie - poinformował Departament Handlu USA. Analitycy oczekiwali, że zamówienia w lipcu wzrosną o 2,0 procent. Dobre dane napłynęły też z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Amerykański wskaźnik zmian cen domów jednorodzinnych (HPI) wzrósł w czerwcu miesiąc do miesiąca o 0,9 proc. - podała w komunikacie organizacja badawcza Office of Federal Housing Enterprise Oversight. W maju wskaźnik ten wzrósł o 0,4 proc. w skali miesiąca. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,2 procent.

Barclays Capital rekomenduje inwestorom nabywanie grudniowych kontraktów na miedź na LME i sprzedaż na lipiec 2012.

Popyt na miedź przewyższył w maju jej podaż o 80 tys. ton - wynika z wyliczeń International Copper Study Group.

W pierwszych 5 miesiącach tego roku deficyt miedzi na rynkach wyniósł 146 tys. ton.

Porównaj na wykresach surowce Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: ceny miedzi, miedź, surowce, metale, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz