Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie rosną po danych o...

0
Podziel się

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po lepszych od prognoz danych o eksporcie Chin - podają maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie rosną po danych o...
(AP/Fotolink/East News)
bDBbRHAl

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną po lepszych od prognoz danych o eksporcie Chin - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.783,00 USD za tonę, po wzroście o 0,2 procent.

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na czerwiec zdrożała o 0,5 proc. do 56.800 juanów (9.139 USD). Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na maj drożeje o 0,2 proc. do 3,5270 USD.

Eksport Chin mocno wzrósł w lutym 2013 r. - wskaźnik zwyżkował rdr o 21,8 proc., po wzroście w styczniu o 25,0 proc. - podała administracja celna w komunikacie. Analitycy spodziewali się wzrostu eksportu w lutym o 8,1 proc.

bDBbRHAn

_ - Podtrzymujemy bycze nastawienie jeśli chodzi o handel miedzią _ - mówi Hwang Il Doo, starszy trader Korea Exchange Bank Futures Co. _ - Ceny miedzi dochodzą do dna i powinny się odbić _ - dodaje.

Analitycy Goldman Sachs Group Inc. podtrzymali w czwartek ocenę byczych nastrojów na rynkach miedzi, uzasadniając to możliwym większym popytem na metal w sektorze budowlanym w USA i Chinach.

bDBbRHAO
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)