Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy mocno w górę. Przez Libię

0
Podziel się:

Sytuację może pogorszyć wstrzymanie wydobycia ropy w Libii, a ze względu na wojnę jest to możliwe.

Ceny ropy mocno w górę. Przez Libię
(Seesea/Dreamstime)
bETURhKJ

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku podczas tej sesji mocno rosną z powodu sytuacji w Libii - podają maklerzy. *

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień, drożeje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 2,28 dolarów do 103,35 dolarów.

Na giełdzie ICE Futures Europe w Londynie baryłka ropy Brent w dostawach na kwiecień drożeje zaś o 2,29 dolarów do 116,22 dolarów.

bETURhKL

Ropa drożeje głównie przez Libię

Ponad 8 tys. Libijczyków związanych z siłami antyrządowymi walczącymi przeciwko Muammarowi Kadafiemu zginęło w powstaniu przeciwko jego reżimowi - oświadczył w niedzielę przedstawiciel sił powstańczych Hafiz Ghoga w rozmowie z arabskojęzyczną telewizją Al-Dżazira.

Od soboty w Libii trwa międzynarodowa operacja _ Świt Odysei _ wymierzona przeciwko siłom libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego. W sobotę przystąpiła do niej koalicja USA, Francji, W. Brytanii, Kanady i Włoch.

Przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA admirał Mike Mullen powiedział w niedzielę, że koalicja zniszczyła większość obrony przeciwlotniczej i część lotnisk reżimu Kadafiego, dzięki czemu udało się skutecznie wprowadzić strefę zakazu lotów, do czego zobowiązywała przyjęta w nocy z czwartku na piątek rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ.

bETURhKR

_ - Prawdopodobieństwo normalizacji produkcji ropy w Libii jest coraz mniejsze biorąc pod uwagę to, co działo się tam w weekend _ - mówi Sooshana Choi, ekonomista Deutsche Bank w Singapurze.

Szef libijskiej firmy naftowej ocenił, że produkcja ropy w Libii spadła do 1/4 tego, co pompowano przez rozpoczęciem kryzysu w tym kraju i może zostać całkowicie wstrzymana.

Czytaj w Money.pl

bETURhLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)