Notowania

giełda
14.05.2013 08:30

Ceny ropy rosną, choć zapasy są coraz wyższe

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie NYMEX jest wyceniana na 95,41 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, choć jej zapasy w USA są coraz wyższe. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec na giełdzie NYMEX jest wyceniana na 95,41 dolarów.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 3 centy do 102,85 dolarów za baryłkę. Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 450 tys. baryłek do 396 mln baryłek.

We wtorek po południu poda swoje wyliczenia Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę raport o zapasach paliw w USA przedstawi Departament Energii (DoE)._ - Mamy sytuację, gdy wzrost popytu pozostaje słaby i ma pokrycie w podaży ropy _ - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney.

_ - Wczorajsze dane z USA o sprzedaży detalicznej pomogły w podtrzymaniu takiego ogólnego obrazu, że mamy w USA umiarkowany wzrost gospodarczy _ - dodaje.

Sprzedaż detaliczna w USA w kwietniu wzrosła o 0,1 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio spadła o 0,5 proc. po korekcie - podał Departament Handlu. Sprzedaż detaliczna, z wykluczeniem sprzedaży aut spadła w kwietniu o 0,1 proc., wobec spadku o 0,4 proc. miesiąc wcześniej. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż detaliczna spadnie 0,3 proc. miesiąc do miesiaca, a sprzedaż z wykluczeniem aut spadnie 0,2 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz