Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ceny ropy w dół. Maleje popyt na paliwa

0
Podziel się

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu kryzysu zadłużenia w Europie, który wpływa na zmniejszenie popytu na paliwa.

Ceny ropy w dół. Maleje popyt na paliwa
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bDHVGumZ

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają z powodu kryzysu zadłużenia w Europie, który wpływa na zmniejszenie popytu na paliwa.

Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku tanieje o 17 centów do 87,65 USD.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 0,3 proc. do 103,20 USD za baryłkę.

bDHVGunb

Departament Energii USA opublikuje w czwartek swój cotygodniowy raport o stanie zapasów ropy i jej produktów.

Analitycy oceniają, że zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 800 tys. baryłek do 383,3 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły w ubiegłym tygodniu o 250 tys. baryłek - wynika z prognoz rynkowych.

Bez zmian natomiast spodziewany jest poziom zapasów paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wynoszący 119,5 mln baryłek.

bDHVGunh

W środę swój raport o zapasach paliw podał Amerykański Instytut Paliw (API). Zapasy ropy spadły o 353 tys. baryłek do 385,9 mln baryłek. Zapasy paliw destylowanych spadły zaś - według danych API - o 1,32 mln baryłek do 118,7 mln, a zapasy benzyny wzrosły o 2,06 mln baryłek do 202,8 mln baryłek.

W środę ropa na NYMEX w USA staniała o 2,94 USD do 87,82 USD za baryłkę, najniższego poziomu na zamknięciu handlu od 21 października 2011 r.

Ropa w USA staniała o 20 proc. z osiągniętego w tym roku, 24 lutego, najwyższego poziomu na zamknięciu handlu 109,77 USD za baryłkę.

W maju surowiec na NYMEX w Nowym Jorku staniał o 16 proc., a w tym roku staniał o 11 procent.

bDHVGuni

Porównaj na wykresach notowania surowców

bDHVGunC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)