Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.06.2013 08:22

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji o poprawie popytu w USA

Nastroje poprawiły piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

*Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji, że popyt na paliwa w USA poprawi się - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 96,08 USD, po wzroście o 5 centów. *

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 3 centy do 104,53 USD za baryłkę. Nastroje poprawiły piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

Stopa bezrobocia w USA w maju 2013 roku wyniosła 7,6 proc., wobec 7,5 proc. w kwietniu - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.

W maju liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 175 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 149 tys., po korekcie. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 178 tys., podczas gdy w kwietniu wzrosła o 157 tys., po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 7,5 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 163 tys., a w sektorze prywatnym wzrośnie o 175 tys.

_ Teraz inwestorzy oczekują wyższego wzrostu popytu albo pod koniec czerwca, albo już na początku lipca _ - mówi Takashi Hayashida, prezes Elements Capital Inc. w Tokio. _ Po danych z rynku pracy w USA widać było większe zakupy i ten trend powinien się utrzymać _ - dodaje.

W piątek ropa na NYMEX zdrożała o 1,27 USD, czyli 1,3 proc., do 96,03 USD za baryłkę, najwyższego poziomu zamknięcia od 21 maja.

Tagi: giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz