Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chiny znowu w centrum uwagi. Co z cenami miedzi?

0
Podziel się:

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień również pozostaje bez większych zmian i kosztuje 3,266 dolarów.

Chiny znowu w centrum uwagi. Co z cenami miedzi?
(ChinFotoPress/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie pozostają bez większych zmian, a inwestorzy liczą na intensyfikację działań stymulujących gospodarkę w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 7.152 dolarów za tonę.

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na wrzesień również pozostaje bez większych zmian i kosztuje 3,266 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień drożeje o 0,4 proc. do 50.750 juanów (8.178 USD).

Chińskie władze mają zatwierdzić do końca sierpnia plan budowy 64 projektów infrastruktury kolejowej - podały chińskie media.

Zdaniem analityków ostatnie dane, m.in. o bilansie handlowym Chin, wywierają presję na władze, by intensyfikowały działania stymulujące gospodarkę. Inwestycje infrastrukturalne mogą być jednym z takich działań. Ponadto, rynek spodziewa się, że chiński bank centralny w III kwartale będzie dążył do obniżania kosztów finansowania.

_ - Popyt na metale przemysłowe pozostanie mocny, jeśli Chiny będą dalej inwestować w infrastrukturę, by pobudzić wzrost _ - ocenił Chae Un Soo z Korea Exchange Bank Futures w Seulu.

W czwartek podano, że nadwyżka w handlu zagranicznym Chin spadła w czerwcu do 31,56 mld dolarów z 35,92 mld dolarów w maju. Analitycy oczekiwali, że bilans handlowy wzrośnie do 36,95 mld dolarów.

Import do Chin wzrósł w czerwcu o 5,5 proc. rdr, po spadku o 1,6 proc. miesiąc wcześniej. Eksport zwiększył się o 7,2 proc. rdr wobec wzrostu o 7,0 proc. w maju. Konsensus rynkowy przewidywał wzrost importu o 6 proc. i eksportu o 10,4 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)