Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Diesel będzie coraz droższy

0
Podziel się:

Podwyżki cen paliw w Polsce trwają. Olej napędowy jest na rekordowo wysokim poziomie, na stacjach kurczy się różnica pomiędzy jego ceną a ceną benzyny.

Diesel będzie coraz droższy
(PAP/Paweł Kula)
bEJvBiiJ

*Podwyżki cen paliw w Polsce trwają. Olej napędowy jest na rekordowo wysokim poziomie, na stacjach kurczy się różnica pomiędzy jego ceną a ceną benzyny. *

Dalsze podwyżki są bardzo możliwe - w hurcie ceny wciąż idą w górę, cena oleju dawno już przekroczyła cenę benzyny "95", a teraz dogania benzynę "98".

W tym tygodniu średnie ceny paliw tradycyjnych w Polsce znów wzrosły. Za benzynę "95" płacimy na stacjach, wg notowan e-petrol.pl, średnio 4,39 zł/l, czyli o 2 gr. więcej niż tydzień temu. Olej napędowy podrożał bardziej, o 6 gr., osiągając poziom 4,35 zł/l. To już czwarty tydzień podwyżek, różnica pomiędzy dieslem a benzyną jest najmniejsza w tym roku. Za olej napędowy B100, oferowany na niektórych stacjach sieci Bliska (należącej do PKN Orlen) i części stacji niezależnych, w tym tygodniu trzeba zapłacić średnio 4,12 zł/l. Najbardziej stabilne są od dłuższego czasu notowania cen autogazu - za to, alternatywne głównie wobec benzyn, paliwo płacimy kolejny tydzień z rzędu 2,17 zł/l.

bEJvBiiL

CZYTAJ TAKŻE

W hurcie u polskich producentów cena oleju napędowego już na początku tego miesiąca znów prześcignęła cenę benzyny "95", natomiast zbliża się szybkim krokiem do ceny hurtowej benzyny "98". Z prognoz e-petrol.pl wynika, że może ją przebić już w tym tygodniu. Jeśli chodzi o stacje paliw, to na razie ceny oleju napędowego pozostaną niższe niż benzyny "98", ale trzeba spodziewać się dalszego kurczenia różnicy między olejem a benzyną "95", a nawet coraz powszechniejszego występowania wyższych cen diesla od najpopularniejszej benzyny.

Średnie ceny paliw,wg notowań e-petrol.pl:

bEJvBiiR

Pb 95 stacje paliw: 4,39 zł/l (+2 gr. od ubiegłego tygodnia)
Pb 98 stacje paliw: 4,64 zł/l (+2 gr.)
ON stacje: 4,35 zł/l (+6 gr.)
Autogaz stacje: 2,17 (=)

Pb 95 hurt polskie rafinerie średnia: 3489 zł/1000 l.
Pb 98 hurt polskie rafinerie średnia: 3547,5 zł/1000 l
ON hurt polskie rafinerie średnia: 3530 zł/1000 l.

bEJvBijm
giełda
wiadomości
surowce
Źródło:
e-petrol.pl
KOMENTARZE
(0)