Notowania

miedź
17.09.2014 08:20

Miedź i inne metale drożeją. Wszystko przez Chiny

Tamtejszy bank centralny intensyfikuje działania stymulujące wzrost gospodarczy, a to oznacza...

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną podobnie jak innych metali przemysłowych. To reakcja na informacje z Chin, które intensyfikują działania wspierające gospodarkę - informują maklerzy.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.930,50 USD za tonę, po zwyżce o 0,4 procent. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na grudzień tanieje o 0,7 proc. do 3,1445 USD. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na listopad zdrożała o 1,1 proc. do 49.260 juanów (8.014 USD).

W Chinach bank centralny intensyfikuje działania stymulujące wzrost gospodarczy, a to oznacza poprawę perspektyw jeśli chodzi o popyt na metale. - _ Doniesienia z Chin wpłynęły na poprawę sentymentu na rynkach metali i na osłabienie obaw, że gospodarka Chin spowalnia _ - mówi Tetsu Emori, ekonomista Astmax Asset Management Inc. w Tokio._ _

_ - Jeśli cena miedzi na zamknięciu handlu wyniesie powyżej 7.000 USD za tonę w ciągu najbliższych dni, to możemy mieć dalsze wsparcie dla notowań metali _ - dodaje. Indeks cen 6 podstawowych metali na LME wzrósł we wtorek o 1,2 proc., najmocniej od 20 sierpnia.

We wtorek miedź na LME zdrożała o 1,2 proc., najmocniej w ciągu ostatnich 4 tygodni. Na zamknięciu tona miedzi kosztowała 6.901 USD. Od początku 2014 r. cena miedzi na LME spadła o 5,9 procent.

Tagi: miedź, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz