Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miedź najdroższa od ponad dwóch miesięcy

0
Podziel się

W ostatnim czasie, tym co najbardziej pomaga cenom metali odbić się od dna są spekulacja odnośnie wpływu programów pomocowych na popyt na ten metal.

Miedź najdroższa od ponad dwóch miesięcy
(PAP/EPA)
bEhKKiaJ

Głosowania w Senacie dziś i jutro oznaczają, że na rynku znów pojawiło się większe zainteresowanie miedzią. Co więcej, na rynku krąży informacja, iż Chiny rozpoczęły skup miedzi zapowiadany jeszcze na początku stycznia. Takie czynniki często powodują tylko krótkookresowe odbicia, ale to wystarczyło aby już w piątek cena tony miedzi osiągnęła poziom 3550 USD, niewiele mniej niż 3570 USD notowane na początku stycznia. Ten poziom został dość pewnie pokonany dziś a Azji - notowania wzrosły w okolice 3650 USD, co oznacza poziom najwyższy od początku grudnia i szansę na wzrost cen do 3850 USD.

Gdyby dobry sentyment utrzymał się na dłużej i poziom ten został pokonany, ceny mogą wzrosnąć nawet do 4250 USD za tonę. Przypomnijmy, iż jesienią minionego roku ceny miedzi spadały bardzo szybko i stąd pokonanie oporów trwającej od grudnia konsolidacji daje szansę na spore odreagowanie. Czynnikiem decydującym będą jednak nastroje na rynkach akcji oraz poziom zapasów. Te ostatnie muszą przestać rosnąć.

bEhKKibm
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)