Notowania

ceny miedzi
05.12.2011 08:32

Miedź tanieje na giełdzie w Londynie

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że gospodarka Chin spowolni, a to spowoduje spadek popytu na metale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Centrum Prasowe/ KGHM S.A.)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw, że gospodarka Chin spowolni, a to spowoduje spadek popytu na metale.

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7844,50 USD za tonę, po spadku notowań o 0,6 procent.

Sprawdź notowania miedzi w ostatnim miesiącu

Na giełdzie w Szanghaju tona miedzi w dostawach na luty bez zmian - po 57 tys. 980 juanów (9110 USD).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec staniał o 0,2 proc. do 3,5775 USD.

W poniedziałek podano w Chinach, że wskaźnik PMI poza przemysłem zniżkował w listopadzie. Wyliczany przez HSBC wskaźnik dla sektora usług spadł w ub. miesiącu do 52,5 pkt z 54,1 pkt w październiku.

W czwartek Chińska Federacja Logistyki podała, że wskaźnik PMI dla przemysłu spadł w listopadzie do 49,0 pkt z 50,4 pkt w październiku. To pierwszy spadek tego wskaźnika od lutego 2009 r.

Wskaźnik PMI dla przemysłu, opublikowany w czwartek przez HSBC Holdings i Markit Economics, spadł w ub. miesiącu do 47,7 pkt, najniższego poziomu od marca 2009 r.

_ - Widać, że inwestorzy nie mają zaufania co do tego, jaki będzie wzrost gospodarczy _ - mówi Xiao Jing, analityk Beijing Capital Futures Co.

W środę miedź na LME zwyżkowała o 6,8 proc. po tym, gdy bank centralny Chin podał, że obniża stopę rezerw obowiązkowych dla banków o 50 pkt bazowych.

Porównaj na wykresach notowania surowców

Tagi: ceny miedzi, miedź, surowce, metale, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz