Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mocny wzrost cen miedzi. Oto powód

0
Podziel się:

Ludowy Bank Chin chce pobudzić wzrost gospodarczy i zapewne w niedługim czasie podejmie dalsze działania, aby stymulować gospodarkę.

Mocny wzrost cen miedzi. Oto powód
(AP/Fotolink/East News)

Miedź na giełdzie w Londynie bardzo mocno drożeje po działaniach banku centralnego w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.173,00 USD za tonę, po zwyżce o 1,9 procent.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na lipiec drożeje o 0,6 proc. do 2,7870 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na czerwiec zdrożała o 0,6 proc. do 43.930 juanów (7.083 USD).

W niedzielę Ludowy Bank Chin zdecydował o obniżeniu poziomu obowiązkowych rezerw banków o 1 punkt procentowy do 18,5 proc. To reakcja na publikowane ostatnio słabsze dane makro z chińskiej gospodarki i najmocniejsza obniżka od listopada 2008 r.

Ludowy Bank Chin chce pobudzić wzrost gospodarczy i zapewne w niedługim czasie podejmie dalsze działania, aby stymulować gospodarkę. Analitycy oceniają, że można się tego spodziewać jeszcze w tym kwartale.

- Na rynku szacuje się, że po tej decyzji LBC na pożyczki w chińskiej gospodarce znajdzie się równowartość 200 mld dolarów - mówi Michael McCarthy, główny strateg CMC Markets w Sydney.

- Biorąc pod uwagę, jaki taka decyzja ma wpływ na globalny rynek surowców, to można się spodziewać mocnego wsparcia zarówno popytu na metale jak i ich cen - dodaje.

Premier Chin Li Keqiang zapowiadał w ub. tygodniu, że rząd podejmie działania, aby wesprzeć wzrost gospodarczy.

W pierwszym kwartale chińska gospodarka zanotowała wzrost PKB o 7 procent, najsłabszy od czwartym kwartale 2009 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)