Notowania

Nie ma popytu na rynku ropy

To, że redukcja wydobycia ze strony OPEC nie będzie miała dużego wpływu na ceny było przewidywalne, większym zaskoczeniem jest natomiast obojętność notowań na odbicie na rynkach akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rynek ropy wykazuje się w ostatnich miesiącach wyjątkową słabością. To, że redukcja wydobycia ze strony OPEC nie będzie miała dużego wpływu na ceny było przewidywalne, większym zaskoczeniem jest natomiast obojętność notowań na odbicie na rynkach akcji.

W minionym tygodniu, techniczne odreagowanie na parze EURUSD (do 1,33) poderwało ceny ropy (gatunek Brent) do poziomu 66 USD za baryłkę, jednak wczoraj kosztowała ona ponownie mniej niż 60 USD. Powodem kolejnego spadku było nie tylko ponowne umacnianie się amerykańskiej waluty, ale także słabe dane o aktywności w przemyśle. Te dane jednak nie miały takiego znaczenia dla rynków akcji, co pokazuje słabość popytu na ropie.

Póki co, notowania baryłki oparły się o minimum z 28 października (59,42 USD) i mają jeszcze jedno wsparcie na poziomie rocznego minimum z 27 października (59 USD). Przełamanie tych poziomów zwiększy prawdopodobieństwo dalszych spadków w kierunku minimów z początku 2007 roku.

Tagi: ropa, dziś w money, giełda, wiadomości, surowce, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz