Notowania

notowania miedzi
08.12.2014 08:48

Notowania miedzi w Londynie bez zmian, ale...

Sytuację surowca mogą poprawić dane z Chin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Miedź na giełdzie w Londynie jest wyceniana bez zmian, ale metal może mieć wsparcie po niespodziewanym spadku importu w Chinach - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.455,00 USD za tonę.

Na giełdzie Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na marzec kosztuje 2,9115 USD, po zwyżce notowań o 0,3 procent. Na giełdzie metali w Szanghaju miedź w dostawach na luty staniała o 0,1 proc. do 46.050 juanów za tonę (7.480 USD).

W poniedziałek podano, że import Chin spadł w listopadzie rok do roku o 6,7 procent po wzroście miesiąc wcześniej o 4,6 procent. Analitycy spodziewali się tymczasem wzrostu importu w listopadzie o 3,8 procent.

Eksport wzrósł zaś w ub. miesiącu rok do roku o 4,7 procent po wzroście w październiku o 11,6 procent. Tu oczekiwano wzrostu o 8,0 procent.

_ - Inwestorzy zwracają uwagę na sytuację gospodarczą w Chinach i USA, dwóch największych odbiorcach metali _ - mówi Yu Yi, analityk SDIC CGOG Futures Co.

_ - Ubiegłotygodniowe payroolle mogą stanowić ryzyko dla podwyżek stóp procentowych w USA _ - dodaje.

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w USA w listopadzie wzrosła o 321 tys., podczas gdy w październiku wzrosła o 243 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w piątek.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 314 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 236 tys., po korekcie. Cena miedzi na LME ustanowiła rekord w lutym 2011 roku. Od tamtego czasu notowania metalu spadły o 37 procent.

Tagi: notowania miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz