Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Lotos
12.01.2010 10:11

Resort skarbu szuka inwestora branżowego dla Lotosu

Aleksander Grad nie wyklucza, że Skarb Państwa zejdzie poniżej poziomu 50 procent w akcjonariacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wciąż prowadzi rozmowy z inwestorami branżowymi, zainteresowanymi pakietem akcji Grupy Lotos, ponieważ część z nich jest zainteresowana pakietem większym niż oferowane 13,5 procent, wynika z poniedziałkowych wypowiedzi ministra skarbu Aleksandra Grada.

Obecnie Skarb Państwa ma 63,97 procent akcji Lotosu.

_ - Dlatego te rozmowy trwają, bo są inwestorzy, którzy chcieliby mieć perspektywę dalszą, niż tylko zakup tego pakietu _- powiedział Grad w wywiadzie dla TVN CNBC Biznes.

Minister przyznał, że w przyszłości możliwe będzie zejście przez Skarb Państwa poniżej poziomu 50 procent zaangażowania w spółce. - _ Nie wychodzę z założenia, że w Lotosie Skarb Państwa musi mieć zawsze ponad 50 procent. Widzę Lotos również jako prywatną spółkę w przyszłości _ - powiedział Grad.

Inwestorem strategicznym dla Lotosu nie będzie jednak PKN Orlen. - _ Co jakiś czas taki projekt pojawia się w mediach. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem realizacji takiego projektu i nie sądzę, aby tak było _ - powiedział minister.

W ubiegłym tygodniu wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski zapowiedział, że w ciągu miesiąca resort wypracuje wariant sprzedaży pakietu akcji Grupy Lotos. Wcześniej Budzanowski ogłosił, że MSP chce rozpocząć negocjacje na temat sprzedaży 13,5 procenta akcji Grupy Lotos na rzecz inwestora strategicznego i liczy na sfinalizowanie tej transakcji do połowy 2010 r. W grę wchodziłby zakup 13,5 procenta akcji spółki przez inwestora branżowego, powiedział wówczas.

_ - W 2010 roku sprzedamy ten pakiet _ - powiedział w poniedziałek Grad.

Obecnie Skarb Państwa ma 63,97% akcji Grupy Lotos (po zwiększeniu udziałów w rozliczeniu transakcji sprzedaży Lotosowi mniejszościowego pakietu Petrobaltiku wcześniej w br.). Budzanowski podkreślał, że MSP chce sprzedać ok. 13,5-proc. pakiet akcji, tak, aby nie zmniejszyć udziału Skarbu Państwa poniżej 51 proc.

Tagi: Lotos, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz