Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ropa drożeje, cena miedzi idzie w dół

0
Podziel się:

Ropa naftowa drożeje na rynkach paliw, bo maleją jej zapasy w USA.

Ropa drożeje, cena miedzi idzie w dół
(MGSpiller/CC/Flickr)

Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw, bo maleją jej zapasy w USA. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, zwyżkuje rano czasu europejskiego na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku o 62 centy, czyli 0,7 proc., do 84,47 USD.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 741 tys. baryłek, a paliw destylowanych zniżkowały o 3,1 mln baryłek.

W środę po godz. 16.30 swoje wyliczenia poda Departament Energii USA (DoE).

Analitycy spodziewają się ich spadku o 750 tys. baryłek z notowanego wcześniej poziomu 354 mln baryłek.

_ - Głównym katalizatorem dla wzrostów cen ropy był podany przez API spadek zapasów we wszystkich kategoriach _ - mówi Ben Westmore, ekonomista ds rynków minerałów i energii w National Australia Bank Ltd. w Melbourne.

_ - Było to trochę zaskoczeniem dla rynków, biorąc pod uwagę trend z ostatnich kilku tygodni _ - dodaje analityk.

6 kwietnia surowiec zdrożał w Nowym Jorku do 87,09 USD za baryłkę i były to najwyższe jego notowania od października 2008 roku.

Ceny miedzi na giełdach znów spadają

Ceny miedzi na giełdach metali po krótkotrwałym odbiciu znów spadają z powodu obaw o sytuację na rynku nieruchomości w Chinach - podają maklerzy.

Na LME w Londynie miedź w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana na 7.735,00 USD za tonę, po spadku notowań o 0,7 proc.

We wtorek kontrakt ten zwyżkował o 1,2 proc., najwięcej od 6 kwietnia, z powodu optymizmu, że globalne ożywienie gospodarcze wpłynie na wzrost popytu na surowce.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na lipiec tanieje o 0,8 proc. do 60.330 juanów za tonę (8.838 USD), a na Comex w Nowym Jorku funt miedzi jest wyceniany niemal bez zmian na 3,5290 USD.

_ Na rynku metali będzie kontynuacja zmienności notowań, bo na rynek docierają i dobre i złe dane, co ma wpływ na sentyment inwestorów _ - mówi Wang Jianchao, analityk Dahua Futures Co. w Pekinie.

_ Globalna gospodarka wydaje się powoli ożywać. Jednakże jakakolwiek oznaka, że słabnie popyt w Chinach, będzie mieć swój wpływ na ceny _ - dodaje analityk.

surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)