Notowania

ropa
01.07.2014 08:55

Sprawdź, co dzieje się z cenami ropy naftowej

Premia geopolityczna się wyczerpuje. Inwestorzy przeszacowali rozmiary walk w Iraku i ich wpływu na dostawy ropy - uważa ekspert.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po raz pierwszy od 4 dni. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 105,61 USD, po wzroście o 24 centy.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 28 centów, do 112,64 USD za baryłkę.

_ - Premia geopolityczna się wyczerpuje. Inwestorzy przeszacowali rozmiary walk w Iraku i ich wpływu na dostawy ropy. Jeśli ceny nie utrzymają się na obecnym poziomie, będą spadały _ - uważa Jonathan Barratt z Ayers Alliance Securities w Sydney.

Od blisko trzech tygodni na północy Iraku trwa ofensywa sunnickich dżihadystów z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL). Dążą oni do obalenia zdominowanego przez szyitów rządu Nuriego al-Malikiego oraz utworzenia na części terytoriów Syrii i Iraku sunnickiego kalifatu.

Analitycy i inwestorzy obawiają się, że przedłużanie się konfliktu i jego rozprzestrzenianie się na inne części kraju, może zakłócić dostawy ropy z Iraku.

Tagi: ropa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz