Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Srebro: Komentarz tygodniowy

0
Podziel się:

Ceny srebra idą do góry z tygodnia na tydzień. Jak widać ten trend ma bardzo silne fundamenty.

Ceny srebra idą do góry z tygodnia na tydzień. Jak widać ten trend ma bardzo silne fundamenty.

W poniedziałek na światowych giełdach płacono za srebro 13,78 USD i trend pozostał zwyżkujący aż do czwartku gdy kruszec ten osiągnął cenę 13,98 USD13,90 USD za uncję. Ogólnie fizyczne i przemysłowe zapotrzebowanie na srebro pcha ceny w górę. za uncję. Dopiero w piątek nastąpiła niewielka korekta związana z realizacją zysków przez inwestorów i cena spadła nieco - do

Dodatkowym wsparciem są rosnące ceny złota, jednakże sytuacja na rynku dolara i ropy nie jest jednoznacznie pozytywna dla perspektywy dalszych wzrostów i raczej nie można na tej bazie budować fundamentów dla srebra. Również miedź obecnie jest w stadium co najwyżej konsolidacji. Znaczy to wszystko, że srebro trwale i mocno zwyżkuje pomimo niepewnej sytuacji na rynku surowców i walut, które dotychczas miały niebagatelny wpływ na jego wycenę. Srebro ma więc mocne fundamenty wzrostu.

W Polsce za srebro w ubiegłym tygodniu płacono następująco: W poniedziałek za uncję tego kruszcu płacono 41,46 PLN i cena rosła niezmiennie, aż do środy gdy osiągnęła swoje maksimum tygodniowe - 41,69 PLN. W czwartek i piątek ceny spadły i tydzień zamknął się na wartości 41,37 PLN za uncję.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)