Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Srebro traci, ale analitycy prognozują dalsze wzrosty

0
Podziel się:

Analitycy podkreślają, że ze względu na kurczące się zapasy srebra, cena tego metalu powinna w dłuższym terminie iść w górę.

Analitycy podkreślają, że ze względu na kurczące się zapasy srebra, cena tego metalu powinna w dłuższym terminie iść w górę.

Po weekendzie srebro znów straciło na wartości. Jednak od poniedziałku jego cena zaczęła ponownie rosnąć. Na początku tygodnia, srebro na giełdzie londyńskiej warte było 13,26 USD za uncję i do wtorku wartość tego kruszcu wzrosła o 8 dolarów, do 13,34 USD. Wsparciem dla srebra były rosnące notowania złota, słabnący dolar, oraz ponowny wzrost napięcia miedzy USA, a Iranem. Jednak od wtorku kruszec wszedł w fazę konsolidacji i przez resztę tygodnia notowania niewiele się zmieniły. W piątek za uncję tego metalu płacono 13,35 USD. Ta równowaga między impulsami wsparcia i oporu wynikała z osłabienia optymizmu wśród inwestorów, co spowodowane było ostatnimi spadkami na giełdzie NYSE.

W przeliczeniu na złotówki; w poniedziałek uncja srebra warta była 38,68 PLN i cena do środy wzrosła do 38,96 PLN, aby następnie znów spaść - do 38,79 PLN za uncję.

giełda
wiadomości
surowce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)