Notowania

ropa naftowa
03.04.2013 17:21

Zapasy ropy w USA wzrosły o 2,71 mln baryłek

To najmocniejszy wzrost zapasów od początku marca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strocchi/CC/Flickr)

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,71 mln baryłek, czyli 0,7 proc., do 388,62 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 2,27 baryłek, czyli 2,0 proc. do 112,97 mln baryłek - podał DoE. Natomiast zapasy benzyny spadły w tym czasie o 0,57 mln baryłek, czyli o 0,3 proc., do 220,66 mln baryłek.

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, bo rosną zapasy tego surowca - podają maklerzy. _ Będziemy z uwagą śledzić dane o zapasach paliw i czekamy na raport Departamentu Energii _ - mówi Jonathan Barratt, wydawca _ Barratt's Bulletin _.

Barratt ocenia, że ropa WTI ma wsparcie na poziomie 94,50 USD/b. We wtorek swój raport o zapasach paliw w USA podał Amerykański Instytut Paliw (API). API podał, że zapasy ropy wzrosły w ub. tygodniu o 4,7 mln baryłek. To najmocniejszy wzrost zapasów od początku marca.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez wybory w USA drożeje ropa naftowa Baryłka West Texas Intermediate na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje już 85,69 dol., czyli o 4 centy więcej.
Ceny ropy naftowej znów biją rekordy Notowania surowca na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną i są blisko 5-tygodniowego maksimum. Rafinerie zwiększają przerób.
Katastrofa ekologiczna na północy USA Pociąg towarowy towarzystwa Canadian Pacific przewożący kanadyjską ropę naftową wykoleił się na zachodzie stanu Minnesota. Ponad 120 tys. litrów ropy przeciekło do gruntu.
Tagi: ropa naftowa, ropa, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz