Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoto i inne surowce. Złe wieści dla kierowców

0
Podziel się:

Na ceny surowców wpływają informacje o sytuacji gospodarczej na świecie.

Złoto i inne surowce. Złe wieści dla kierowców
(covilha/CC/Flickr)

W najbliższym czasie można się spodziewać wzrostu cen miedzi, możliwe jest podrożenie złota, a ceny ropy będą się utrzymywały na wysokim poziomie.

Eksperci tłumaczą, że na ceny surowców wpływają informacje o sytuacji gospodarczej na świecie, powodując utrzymywanie się wysokich kursów tych towarów. Analityk ING TFI Paweł Cymcyk uważa, że ceny złota w nadchodzących miesiącach mogą jeszcze wzrosnąć, jednak po skoku cen kruszcu w ubiegłym roku, rośnie prawdopodobieństwo realizacji zysków przez inwestorów:

_ - 2011 rok był rokiem złota, bo najpierw ten metal zyskał 50 procent, a potem stracił kilkanaście. Teraz wydaje się, że następuje wyczekiwanie, ale złoto "dotknie" 2 tysięcy dolarów za uncję - _ twierdzi Cymcyk

POSŁUCHAJ PAWŁA CYMCYKA:

(źródło: IAR)

Uncja złota, czyli 31 gramów tego kruszcu, kosztuje obecnie ponad 1720 dolarów. Najdroższe w historii złoto było na początku września - wówczas uncja kosztowała ponad 1920 dolarów.

Zobacz ceny złota na żywo w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Natomiast analityk domu maklerskiego TMS Brokers Bartosz Sawicki wskazuje, że poprawiające się perspektywy wzrostu gospodarczego na świecie powodują wzrost cen metali wykorzystywanych w przemyśle, jak na przykład miedź.

_ - Od początku roku istotnie drożeją metale przemysłowe z miedzią na czele. To ze względu na poprawę postrzegania perspektyw globalnej gospodarki - _ mówi Sawicki.

POSŁUCHAJ BARTOSZA SAWICKIEGO:

(źródło: IAR)

Eksperci nie mają dobrych wiadomości dla kierowców - utrzymująca się niepewna sytuacja związana z Iranem sprawia, że ceny ropy pozostają na wysokim poziomie. Cena baryłki ropy utrzymuje się powyżej stu dolarów.

Czytaj o cenach surowców w Money.pl
Srebro najdroższe na świecie od 30 lat Za jego uncję trzeba zapłacić ponad 40 dolarów. W ciągu dwóch lat podrożało o ponad 200 procent.
Mocne odbicie na rynku miedzi Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie mocno rosną z powodu możliwego rozwiązania kryzysu w Europie. Europejskie rządy mogą przeznaczyć na walkę z kryzysem 1,3 biliona USD - podają maklerzy.
Złoto najdroższe w historii. Zobacz ile kosztuje Zapowiedź trzeciego etapu _ luzowania ilościowego _ przez Bena Bernanke spowodowało wybicie kursu cennego surowca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)