Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoto: komentarz tygodniowy

0
Podziel się:

Ceny złota znowu pną się mocno w górę!

bESusgeZ

Ceny złota znowu pną się mocno w górę! Od początku ubiegłego tygodnia, pomimo wzrostu notowań dolara, oraz dalszego spadku cen ropy naftowej, wartość złota szła mocno w górę.

Już w poniedziałek rano cena jednej uncji wynosiła 604,75 USD i do końca dnia wzrosła o kolejne 4 USD. Analitycy przypisują to wzrastającemu w okresie przedświątecznym popytowi na ten kruszec. Analiza techniczna wskazuje, że po kilku tygodniach wahań, przełamana została wreszcie górna bariera oporu i złoto wchodzi na dłużej w tendencję wzrostową. We wtorek inwestorzy realizowali swoje zyski co spowodowało jednodniową korektę na rynku. Cena spadła wówczas do 600,90 USD ale jeszcze tego samego dnia zaczęła odrabiać straty.

W ciągu następnych dni tygodnia notowania złota pięły się niezmiennie w górę osiągając na koniec tygodnia wartość 622,75 USD za uncję. Te wzrosty spowodowane były osłabieniem amerykańskiej waluty na Forexie, oraz pojawieniem się plotki na nowojorskiej giełdzie COMEX o dużych zakupach kontraktów terminowych na złoto, dokonanych przez amerykańskie fundusze inwestycyjne.

bESusgfb

W Polsce ceny złota kształtowały się podobnie. W poniedziałek za uncję złota płacono 1850,11 PLN i do wtorku wartość uncji tego kruszcu spadła do 1840,62 PLN. Od środy cena ponownie zaczęła rosnąć i w piątek wartość uncji złota osiągnęła poziom 1893,28 PLN.

Złoto, w ubiegłym tygodniu stworzyło silną tendencję zwyżkową, zrywając tym samym trwające od dawna ścisłe relacje z notowaniami ropy naftowej. Ropa bowiem traci na wartości, a złoto silnie zyskuje – i to pomimo dość mocnej pozycji dolara. Wynika z tego, że wkracza ono w ponowną tendencję wzrostową. Złoto w ubiegłym tygodniu zwyżkowało również dlatego, że indeks największych firm – Dow Jones spadł w porównaniu z rekordowo wysoką wartością z poprzedniego tygodnia.

bESusgfC
giełda
wiadomości
surowce
KOMENTARZE
(0)