Notowania

giełda
03.10.2012 08:33

Zobacz, co dzisiaj dzieje się z cenami miedzi

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają przed danymi o sprzedaży detalicznej w strefie euro - podają maklerzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.294,25 USD za tonę, po spadku notowań o 0,4 proc. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi w dostawach na XII w transakcjach elektronicznych tanieje o 0,3 proc. i wyceniany jest po 3,7880 USD.

O 11.00 w strefie euro zostanie opublikowana informacja o sprzedaży detalicznej w sierpniu. Analitycy oceniają, że mdm sprzedaż detaliczna spadła o 0,1 proc., a rdr spadła o 1,9 proc.

_ Wcześniejsze wzrosty notowań miedzi to był falstart. Apetyt inwestorów wzrósł po działaniach stymulujących gospodarki _ - mówi Nick Trenethan, starszy strateg ds surowców w Australia & New Zealand Banking Group Ltd.

_ Obecne fundamenty, a nawet te w ciągu najbliższych trzech miesięcy, nie uzasadniają cen miedzi na obecnych poziomach _ - dodaje. Rynki w Chinach są w tym tygodniu zamknięte z okazji obchodów 63. rocznicy ustanowienia Chińskiej Republiki Ludowej.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz