Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron nabył pierwsze aktywo fotowoltaiczne - projektowaną farmę k/Choszczna

1
Podziel się:

Tauron Ekoenergia podpisał umowę na zakup projektu farmy fotowoltaicznej w gminie Choszczno w zachodniopomorskim, od spółki Aval-1, podał Tauron. Elektrownia słoneczna Choszczno to pierwszy obiekt w grupie, który będzie produkował energię elektryczną ze słońca. Planowany termin oddania elektrowni do użytku to 2021 rok.

Tauron nabył pierwsze aktywo fotowoltaiczne - projektowaną farmę k/Choszczna
bEBWiJUB

"Zielony Zwrot Taurona nabiera tempa, we wrześniu nasz portfel wytwórczy wzbogacił się o pięć farm wiatrowych o łącznej mocy 180 MW. Po realizacji zainicjowanego dziś projektu wzbogacimy naszą flotę wytwórczą o 6 MW energii ze słońca" - powiedział prezes grupy Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Za realizację inwestycji odpowiadać będzie spółka Tauron Ekoenergia. Całkowity koszt budowy szacowany jest na 15 mln złotych za 6 MW. Farma fotowoltaiczna będzie produkowała 6GWh (gigawatogodzin) rocznie i będzie działać od 2021 do 2045 roku, podano także.

"Zwiększenie do ponad 65% udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym Taurona - to najważniejsze założenie aktualizacji kierunków strategicznych grupy. Nowe kierunki strategiczne opierają się na rozwoju czystej energii, która będzie podstawą budowy wartości Grupy Tauron. Do 2025 roku planowane są inwestycje w farmy wiatrowe na lądzie (dodatkowe 900 MW), farmy fotowoltaiczne (dodatkowe 300 MW) oraz zaangażowanie w budowę morskich farm wiatrowych" - przypomniano w materiale.

bEBWiJUD

Dzięki realizacji planowanych działań możliwe będzie zwiększenie udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w strukturze wytwórczej grupy do blisko 30% w 2025 roku i ponad 65% w 2030, dodano.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18,1 mld zł w 2018 r.

bEBWiJVe
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
TB
2 lata temu
Niezły deal. 2500 PLN za 1 kW w urządzeniu. Kowalski musi zapłacić za tą samą moc 5000 PLN