Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tauron przeznaczy 1,5 mld zł na dokończenie bloku 910 MW w Jaworznie

1
Podziel się:

Tauron Polska Energia w ramach tegorocznych nakładów inwestycyjnych przeznaczy 1,5 mld na dokończenie bloku 910 MW w Jaworznie, poinformował wiceprezes Marek Wadowski. Spółka liczy na niższy poziom całkowitych nakładów niż maksymalny dzięki niższym wydatkom na dostosowanie bloków do konkluzji BAT.

Tauron przeznaczy 1,5 mld zł na dokończenie bloku 910 MW w Jaworznie
bEILyCEl

"Planujemy nakłady inwestycyjne na 4-5 mld zł w 2019 r., z czego 1,5 mld na zakończenie budowy bloku Jaworzno 910 MW" - powiedział Wadowski podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że margines 1 mld zł w tegorocznych planowanych wydatkach inwestycyjnych wynika m.in. z uwzględnienia inwestycji potencjalnych, jak farmy wiatrowe, którą niekoniecznie dojdą do skutku w tym roku.

"Są też kwestie związany z naszym programem efektywności. Dodatkowo jeśli chodzi o dostosowanie bloków do konkluzji BAT, to szacowaliśmy nakłady na 700-900 mln zł, ale dziś widzimy, że może to być 700 mln zł. Mamy lepsze oferty niż się spodziewaliśmy i w niektórych blokach jesteśmy w stanie zredukować te nakłady" - dodał wiceprezes.

bEILyCEn

W związku z wymaganiami BAT, Tauron modernizuje całą flotę wytwórczą poza blokami 120 MW. Rozważa jednak złożenie wniosku o uzasadnione odstąpienie od dostosowania jednej z jednostek, mimo ryzyka odwołań.

"Bardzo poważnie rozważamy tę formę wywiązania się z obowiązku dla obecnie funkcjonującego kotła fluidalnego w Łagiszy" - powiedział dyrektor ds. handlu Dariusz Niemiec.

Spółka cały czas analizuje kwestię powrotu do projektu budowy bloku gazowego w Łagiszy.

"Przy rosnących cenach uprawnień do emisji CO2 opłacalność takiego bloku się poprawia i analizujemy, czy to już jest ten poziom, żeby kontynuować projekt. Jednak na dziś projekt jest wciąż w fazie zawieszenia" - wskazał Wadowski.

bEILyCEt

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

bEILyCEO
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Rrealista
3 lata temu
I tak oto za durnoty ekoterrorystow placimy rachunki wszyscy bo trzeba finansować co i rusz nowe instalacje a jak pieprznie wulkan na Islandii to komu wysłać rachunek za zatrucie atmosfery dlatego z terrorystami się nie negocjuje do nich się strzela nawet jeśli są eko.