Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TDJ Estate: Firma PubNub z San Francisco otworzy biuro w biurowcu .KTW I

0
Podziel się:

Firma PubNub otworzy biuro w biurowcu .KTW I w Katowicach, podało TDJ Estate.

TDJ Estate: Firma PubNub z San Francisco otworzy biuro w biurowcu .KTW I

"Platforma PubNub tworzy oprogramowanie dla przedsiębiorstw i konsumentów. Specjalizuje się w rozwiązaniach umożliwiających prezentację danych w czasie rzeczywistym. Pracuje dla międzynarodowych gigantów, takich jak Adobe, Yelp, Peloton, eBay i Samsung. Obsługuje tysiące aplikacji z różnych branż, w tym aplikacje społecznościowe, czaty, aukcje internetowe, gry wieloosobowe, usługi finansowe, infrastrukturę telekomunikacyjną, a także handel elektroniczny, generując 200 bilionów połączeń na ponad 330 milionach urządzeń miesięcznie w czasie rzeczywistym. Produkty PubNub są wykorzystywane także do rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) w zakresie automatyki domowej, transportu, sprzedaży detalicznej itp." - czytamy w komunikacie.

W maju br. firma oficjalnie potwierdziła ekspansję na rynek europejski i otwarcie dwóch nowych biur - w Londynie i Katowicach. Wybór stolicy województwa śląskiego był podyktowany m.in. faktem, iż jest to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków technologicznych na Starym Kontynencie. Odzwierciedlają to najnowsze dane ABSL, z których wynika, że aż 41% zatrudnionych w sektorze BSS w Katowicach pracuje dla firm z branży IT. Inwestorzy z San Francisco docenili także dużą dostępność talentów, która zapewnia szansę na pozyskanie świetnych, doskonale wykształconych specjalistów z całego obszaru metropolitalnego.

"Katowice oferują dobry klimat dla biznesu. Od lat podejmujemy starania, by tworzyć silną markę miasta, opartą na doskonałej lokalizacji, dostępie do wykwalifikowanej kadry i rozbudowanym systemie wsparcia dla przedsiębiorców. Dziś budujemy naszą pozycję także na potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii. Zainteresowanie inwestorów z branży high-tech, w tym firmy PubNub, z której przedstawicielami spotkaliśmy się podczas konferencji w Dolinie Krzemowej, bardzo nas cieszy. Każda nowa inwestycja to bowiem przyciąganie nowych miejsc pracy, talentów młodych, a w efekcie wspiera dalszy rozwój miasta" - powiedział naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów w Urzędzie Miasta Katowice Mariusz Jankowski, cytowany w komunikacie.

Swoją siedzibę w Katowicach firma otworzy w .KTW I. Zajmie biuro o powierzchni 350 m2, znajdujące się na 8. piętrze. Oficjalne rozpoczęcie pracy operacyjnej PubNub planuje na początek 2020 r.

"PubNub to synonim innowacyjności, ultranowoczesnych technologii i pierwszoligowych rozwiązań. Jako firma TDJ, inwestująca również w obszarze Venture, tym bardziej doceniamy fakt, że do grona najemców .KTW dołączy startup o tak imponującej ścieżce rozwoju. Ufamy, że najwyższa jakość przestrzeni, jaką oferujemy, w połączeniu z fenomenalną architekturą i lokalizacją, będą sprzyjały w codziennej pracy inżynierów" - dodał dyrektor ds. komercjalizacji w TDJ Estate Kamil Krępa.

Inżynierowie, którzy rozpoczną pracę w Katowicach, zajmą się zadaniami z obszaru oprogramowania, podano także.

"Skupiamy się na budowaniu międzynarodowego zespołu w różnych częściach świata, umacniając tym samym naszą pozycję rynkową. Pragniemy dostarczać klientom najwyższej klasy rozwiązania ulepszające ich produkty, aplikacje, a finalnie również ich biznes. Cieszymy się, że coraz więcej firm polega na platformie PubNub, dzięki czemu możemy dalej się rozwijać" - podsumował prezes i współzałożyciel PubNub Todd Greene.

PubNub to firma technologiczna z Doliny Krzemowej, zarządzająca wiodącą w świecie siecią transmisji danych, która łączy, dostarcza i kontroluje dane oraz logikę wykorzystywane do zasilania globalnych aplikacji w czasie rzeczywistym dla tysięcy firm na całym świecie, w tym Peloton, Atlassian i athenahealth.

TDJ Estate, jako jeden z obszarów inwestycyjnych rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ, została powołana do życia w 2011 r. i od 2013 r. prowadzi aktywną działalność deweloperską. Specjalizuje się w realizacji projektów w obszarze nieruchomości mieszkaniowych, biurowych, a także gruntowych.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)