Notowania

technologie
13.05.2019 11:20

TenderHut sfinalizował przejęcie warszawskiej spółki IT Javeo Software

Grupa kapitałowa TenderHut sfinalizowała umowę przejęcia 100% udziałów warszawskiej firmy Javeo Software, która zostanie włączona w struktury spółki-córki grupy - SoftwareHut, podał TenderHut. Dotychczasowy prezes Javeo, Jacek Zadrąg, objął funkcję COO (Chief Operating Officer) w SoftwareHut i jest odpowiedzialny za nadzór nad procesami operacyjnymi połączonych w wyniku transakcji projektów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Strategia przyjęta przez grupę TenderHut od samego początku zakładała konsolidację mocno rozproszonego rynku polskich firm IT. Nasz rozwój jest oparty także o wysokiej klasy ekspertów - w tej roli doskonale sprawdzi się Jacek Zadrąg, który objął zarządzenie spółką SoftwareHut. Wspólnie zawalczymy o nowe kontrakty i rynki" - powiedział prezes TenderHut Robert Strzelecki, cytowany w komunikacie.

Javeo specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych technologicznie projektów z zakresu IT dla największych polskich i zagranicznych firm. Jest m.in. autorem systemów wspomagających obsługę klientów dla operatora sieci komórkowej Plus, systemów wsparcia sprzedaży ubezpieczeń w Link4, wsparcia procesów sprzedaży kart kredytowych w PKO BP, wsparcia i rozwoju webowych oraz mobilnych aplikacji ubezpieczeniowych dla MetLife, a także własnych aplikacji mobilnych, takich jak Neutralizer i Reon.io. Zespół Javeo Software, który staje się częścią SoftwareHut, od lat aktywie działa w ramach czołowych polskich wydarzeń i społeczności z sektora IT. Angażuje się między innymi w: Java Users' Group, Scala Users' Group i przez lata współorganizował takie konferencje jak Confitura i Scalar oraz warsztaty programistyczne Scalania, Apache Spark, podano również.

"Połączenie obu spółek daje efekt synergii, który pozwoli nam na realizację jeszcze większej liczby projektów dla klientów z całego globu. Doświadczenie pokazuje, że klienci szukają nie tylko firm produkujących dobrej jakości oprogramowanie, lecz także takich, które są w stanie realizować projekty w odpowiedniej skali. Dzięki połączeniu sił będziemy mogli skutecznie podbijać nowe rynki" - dodał COO SoftwareHut Jacek Zadrąg.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa. W skład Grupy TenderHut wchodzi 6 kooperujących ze sobą spółek: SoftwareHut - tworzenie systemów informatycznych oraz outsourcing IT. Solution4Labs - implementacja systemów klasy LIMS w laboratoriach. LegalHut - doradztwo prawne w zakresie zamówień publicznych oraz postępowań przetargowych. ProtectHut - zagadnienia z zakresu cybersecurity. Zonifero - platforma SaaS z obszaru PropTech do zarządzania komunikacją w biurze i biurowymi powierzchniami. ExtraHut - UX&Design Studio.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz