Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tesla
02.07.2020 09:12

Tesla przebiła Toyotę. Jej biznes jest wyceniany najwyżej wśród producentów aut

Toyota została zdetronizowana. Japońskiego producenta wyprzedziła amerykańska Tesla, której biznes wyceniany jest na prawie 210 mld dolarów. Inwestorów mniej interesuje liczba sprzedanych aut. Skupiają się na przyszłości elektrycznych samochodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Elon Musk i jego Tesla biją rekordy na giełdzie.

Stało się. Doszło do symbolicznej zmiany w fotelu lidera rynku motoryzacyjnego. Produkująca elektryczne samochody amerykańska Tesla wyprzedziła Toyotę. Według wyceny giełdowej, biznes pierwszej z nich w szczytowym momencie środowej sesji był wart prawie 210 mld dolarów, a więc o blisko 6 mld dolarów więcej niż konkurenta z Japonii.

Widać więc, że rewolucja w motoryzacji, polegająca na przechodzeniu w kierunku elektrycznych samochodów, staje się faktem i jest nie do zatrzymania. Inwestorzy wyceniając Teslę tak wysoko "kupują przyszłość". Ciągle bowiem to Toyota sprzedaje 30 razy więcej samochodów i ma 10 razy większe przychody niż amerykański rywal.

Teoretycznie każdy może stać się formalnym współwłaścicielem Tesli. Wystarczy mieć około 1120 dolarów, bo tyle obecnie warta jest jedna akcja na amerykańskiej giełdzie.

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Obserwowanym mniej więcej od połowy 2019 roku systematycznym wzrostom notowań Tesli na giełdzie tylko chwilowo przeszkodził koronawirus. W marcu cena akcji spadła z 700 dolarów do poziomu poniżej 400 dolarów, ale równie szybko straty zostały odrobione, a teraz kurs bije znowu rekordy.

Inwestorzy, którzy w czasie największej giełdowej paniki w połowie marca postawili na Teslę pieniądze, teraz mają ich blisko trzy razy więcej.

Fortunę mogli zbić wszyscy ci, którzy zaufali w biznes wizjonera Elona Muska i w 2010 roku (debiut giełdowy) zainwestowali w akcje niszowej wtedy Tesli. Wtedy można było je kupić za blisko 20 dolarów. W tej chwili warte są 5500 procent więcej. Sam Elon Musk w akcjach motoryzacyjnej spółki ma około 38 mld dolarów.

"Po kilku latach strat Tesla wykazała ostatnio trzy kwartały z zyskiem i zaskoczyła inwestorów solidną sprzedażą w pierwszym kwartale tego roku, pomimo wybuchu epidemii" - opisuje sytuację agencja Reuters. Przypomina, że w ubiegłym roku producent znalazł chętnych na 367,2 tys. aut, a plany na ten rok zakładały, że z salonów wyjedzie kolejne 500 tys. Tesli.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: tesla, toyota, moto, akcje, inwestowanie, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2020

markCena oderwana od rzeczywistości. Już każda poważna marka produkuje elektryki, a cena akcji Tesli jest taka, jakby byli monopolistą na tym rynku. … Czytaj całość

02-07-2020

PawelBanks peknie, a Tesla, to generalnie zlom. Nic nie ma wspolnego z ekologia.

02-07-2020

Lord VaderSkupiają się na przyszłości elektrycznych samochodów. No to mają problem bo samochody elektryczne nie mają przyszłości.

Rozwiń komentarze (9)