Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

The Dust ma list intencyjny ws. finansowania gry wys. 3 mln zł

0
Podziel się:

The Dust podpisał list intencyjny z inwestorem, który deklaruje gotowość do udziału w finansowaniu produkcji gry bazującej na Cyklu Inkwizytorskim, czyli serii powieści autorstwa Jacka Piekary, podała spółka. Potencjalne finansowanie o wartości 3 mln zł będzie miało formułę zbliżoną do project finance, a umowa ma zostać podpisana w przeciągu najbliższych 3 miesięcy.

The Dust ma list intencyjny ws. finansowania gry wys. 3 mln zł
bEKtbHRx

"Szczegóły dotyczące finansowania i współpracy spółki z inwestorem mają zostać określone w umowie inwestycyjnej, która powinna zostać zawarta w ciągu 3 miesięcy od dnia podpisania listu intencyjnego" - czytamy w komunikacie.

"Podpisanie listu intencyjnego jest pierwszym efektem prowadzonych od pewnego czasu rozmów z inwestorami, dotyczących pozyskania finansowania na rozwój naszego najnowszego projektu. Inwestora bardzo zainteresował pomysł wyprodukowania gry osadzonej w świecie Cyklu Inkwizytorskiego. W związku z tym chce udzielić finansowania w wysokości 3 mln zł. Negocjacje z inwestorem przebiegają bardzo pozytywnie i sprawnie. Chcielibyśmy podpisać umowę jak najszybciej. Jednocześnie prowadzimy wstępne rozmowy z innymi inwestorami. Bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie projektem" - skomentował prezes Jakub Wolff, cytowany w komunikacie.

25 marca The Dust informował o zawarciu umowy nabycia autorskich praw majątkowych (bezterminowo i bez prawa odwołania) do serii książek składających się na Cykl Inkwizytorski.

bEKtbHRz

The Dust specjalizuje się w produkcji gier na urządzenia mobilne w dwóch modelach: gry reklamowe na zlecenie (tzw. advergaming) oraz gry własne dystrybuowane w modelu F2P (free-to-play). Spółka jest notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2018 r.

bEKtbHSa
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)