Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

To koniec Zakładów Mięsnych Kania. Sąd ogłosił upadłość spółki

3
Podziel się

Sąd Rejonowy w Katowicach ogłosił w czwartek upadłość ZM Kani, o czym poinformowała sama spółka w komunikacie. Sąd zatwierdził również warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Cedrob.

ZM Kania znika.
ZM Kania znika. (prnt scr henrykkania.pl)
bEpZhFIl

Cedrob już w lutym złożył ofertę wykupu składników majątkowych, które stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. Zaproponował cenę 100 mln złotych.

Sąd w czwartek przystał na te warunki i zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Cedrob.

bEpZhFIn
Zobacz także: Zobacz też: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

"Cedrob dokonał zmiany złożonej oferty w zakresie ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w pierwotnej ofercie w ten sposób, iż zawnioskował o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Cedrob za cenę 82 100 000 zł, powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów. W pozostałym zakresie złożona oferta pozostaje niezmieniona" - czytamy w komunikacie.

Decyzja sądu jest potwierdzeniem tego, o czym informowaliśmy w money.pl przed kilkoma dniami, kiedy pisaliśmy, że "zakłady wegetują". Nie generowały już żadnych przychodów, a jedynie koszty.

bEpZhFIt

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpZhFIO
KOMENTARZE
(3)
Qwert
rok temu
Ilw milionów złotych umoczył państwowy bank na literę A?
Jo
rok temu
I tak paskudne mieli wyroby
Ewaryst
rok temu
Na zakładach konnych i zakładach mięsnych zawsze można popłynąć.
bEpZhFIP