Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
upadłość
18.06.2020 19:44

To koniec Zakładów Mięsnych Kania. Sąd ogłosił upadłość spółki

Sąd Rejonowy w Katowicach ogłosił w czwartek upadłość ZM Kani, o czym poinformowała sama spółka w komunikacie. Sąd zatwierdził również warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Cedrob.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prnt scr henrykkania.pl)
ZM Kania znika.

Cedrob już w lutym złożył ofertę wykupu składników majątkowych, które stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakłady Mięsne Henryk Kania SA. Zaproponował cenę 100 mln złotych.

Sąd w czwartek przystał na te warunki i zatwierdził warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz spółki Cedrob.

Zobacz też: Tesco znika z Polski. "Konkurencja się zaostrzy, to dobra wiadomość dla kosumentów"

"Cedrob dokonał zmiany złożonej oferty w zakresie ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa określonej w pierwotnej ofercie w ten sposób, iż zawnioskował o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa na rzecz Cedrob za cenę 82 100 000 zł, powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów. W pozostałym zakresie złożona oferta pozostaje niezmieniona" - czytamy w komunikacie.

Decyzja sądu jest potwierdzeniem tego, o czym informowaliśmy w money.pl przed kilkoma dniami, kiedy pisaliśmy, że "zakłady wegetują". Nie generowały już żadnych przychodów, a jedynie koszty.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: upadłość, zakłady mięsne, zakłady mięsne henryk kania, zm henryk kania, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

EwarystNa zakładach konnych i zakładach mięsnych zawsze można popłynąć.

18-06-2020

JoI tak paskudne mieli wyroby

19-06-2020

QwertIlw milionów złotych umoczył państwowy bank na literę A?

Rozwiń komentarze (3)