Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakłady Mięsne Henryk Kania wegetują. Generują już tylko koszty

Marka Henryk Kania była kiedyś jedną z najbardziej rozpoznawalnych w branży wędlin. Teraz zakłady wegetują. Nie generują już żadnych przychodów, a jedynie koszty. Spółka w raporcie przyznaje, że to koniec.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prnt scr henrykkania.pl)
Znana marka wędlin kończy źle.

Zakłady Mięsne Henryk Kania w ubiegłym roku popadły w ogromne problemy i wszystko wskazuje na to, że nie ma dla firmy ratunku. W najnowszym raporcie po raz pierwszy widać, że spółka wegetuje. Sprzedaż produktów wynosi okrągłe zero.

(ZM Henryk Kania)
(Fot: ZM Henryk Kania)

W zasadzie ZM Henryk Kania generują już tylko koszty. W efekcie po pierwszych trzech miesiącach tego roku straty były na poziomie prawie 1,9 mln zł. Wartość aktywów spółki wynosi zaledwie 230 mln zł wobec 1,2 mld rok wcześniej.

O tym, że nie ma ratunku dla firmy, świadczy fakt, że w samym sprawozdaniu finansowym, z którego pochodzą najnowsze dane, czytamy, że: "zostało ono sporządzone przy założeniu braku kontynuowania podstawowej działalności gospodarczej przez spółkę w dającej się przewidzieć przyszłości".

Rząd nie wyklucza stworzenia państwowej sieci sklepów. "Warzywniak plus"

Na dzień zatwierdzenia tego sprawozdania finansowego postępowanie restrukturyzacyjne, które toczyło się wobec ZM Henryk Kania jest prawomocnie umorzone. Toczy się zaś postępowanie w przedmiocie ogłoszenia jego upadłości.

Do niedawno chęć przejęcia zakładów produkcyjnych ZM Henryk Kania wyrażała spółka Cedrob,, oferując 82 mln zł. Do tej pory nie ma w tej sprawie rozstrzygnięć.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: henryk kania, upadłość, wyniki, wędliny, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-06-2020

Zulu GulaPodobnie się dzieje z Zakładami Mięsnymi Gzella w Osiu.Onegdaj swietne wyroby teraz po kupnie przez Sokołów tragedia.produkty niejadalne...Stoisko w … Czytaj całość

01-06-2020

RakietaKto teraz kupuję mięso prawie wszyscy znajomi w Warszawie nie jedzą teraz żadnego mięsa

03-06-2020

250 mld VAT -ekonomia za Tuska: stawki 5zł na godzinę, umowy śmieciowe, ukradl OFE, afera z VAT, masowa wyprzedaz polskiego przemyslu, duzy deficyt budzetowy, nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (250)