Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZM Henryk Kania miały 866 mln zł straty. Sprzedaż mocno spadła

43
Podziel się

Zakłady Mięsne Henryk Kania mają za sobą bardzo trudny okres. W pierwszym półroczu nie wypracowały na czysto nawet złotówki zysku. Co więcej, są pod kreską 866 mln zł.

Henryk Kania jest pod kreską.
Henryk Kania jest pod kreską. (Pixabay.com)
bDZGomjV

Znany producent wędlin stracił płynność i nie reguluje zobowiązań wobec kontrahentów. Na dodatek biznes przynosi gigantyczne straty. Od stycznia do czerwca aż 866 mln zł, podczas gdy rok wcześniej firma mogła się pochwalić 27 mln zł zysku.

Koszty działalności w związku z problemami (m.in. rosnący dług) są coraz większe, a wpływy ze sprzedaży maleją. W pół roku spółka miała 383 mln zł przychodu. To o blisko 180 mln zł mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

bDZGomjX

W rachunku zysków i strat ZM Henryk Kania uwagę zwraca kilka pozycji. Zaksięgowana strata z tytułu utraty wartości firmy to 223,7 mln zł. Straty w związku z należnościami z tytułu dostaw i usług oszacowano na 344,6 mln zł, a na inne należności na 96,5 mln zł.

Zobacz także: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Zarządca, który kieruje firmą podczas postępowania restrukturyzacyjnego wskazał w raporcie, że będzie konieczność przeprowadzenia oceny prawidłowości oszacowania wartości godziwej aktywów spółki. W związku z tym należy spodziewać się korekt w tym zakresie w przyszłości.

bDZGomkd

"Jednakże przeprowadzenie oszacowania i ocena wpływu tego, i innych czynników na osiągane wyniki przez spółkę, będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu analizy kopii dokumentacji księgowej udostępnionej przez Prokuraturę Regionalną na podstawie zarządzenia o częściowym udostępnieniu dokumentacji z dnia 20 września 2019 roku"- czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że 20 września katowicki sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności do 31 października. Tylko dobry plan pozwoli firmie stanąć na nogi i przetrwać ten trudny okres.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZGomky
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(43)
Dariusz
2 lata temu
Widać, że gospodarka się rozwija. Nawet zarząd komisaryczny nie pomógł. A takich firm jest bardzo wiele. Na głowie stają w nich aby był zysk. A tymczasem rząd wymyśla ciągle nowe obciążenia. A może tak pognać do pracy miliony niekatywnych zawodowo ludzi w wieku 18-65. Jak wy chcecie dogonić Niemców, Holendrów, Czechów pozwalając milionom ludzi odpoczywać.
karlos
2 lata temu
MOZE to jest koszernyslonzok takich tam jest cale chordy , a mentalnosc gorali z palestyny maja
sławek
2 lata temu
pan kania to jest podły człowiek poznałem go kiedyś
bDZGomkz
olo
2 lata temu
zakłady wygenerowały ponad 800 mln strat a przychód jedynie 300 ? - to wałek jakiś
klm
2 lata temu
Nie rozumiem, jak można zrobić takie straty w jeden rok, przy stale rosnących i wysokich cenach mięsa i wędlin. Cała sprawa śmierdzi na kilometr.
...
Następna strona