Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZM Henryk Kania miały 866 mln zł straty. Sprzedaż mocno spadła

Zakłady Mięsne Henryk Kania mają za sobą bardzo trudny okres. W pierwszym półroczu nie wypracowały na czysto nawet złotówki zysku. Co więcej, są pod kreską 866 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Henryk Kania jest pod kreską.

Znany producent wędlin stracił płynność i nie reguluje zobowiązań wobec kontrahentów. Na dodatek biznes przynosi gigantyczne straty. Od stycznia do czerwca aż 866 mln zł, podczas gdy rok wcześniej firma mogła się pochwalić 27 mln zł zysku.

Koszty działalności w związku z problemami (m.in. rosnący dług) są coraz większe, a wpływy ze sprzedaży maleją. W pół roku spółka miała 383 mln zł przychodu. To o blisko 180 mln zł mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

W rachunku zysków i strat ZM Henryk Kania uwagę zwraca kilka pozycji. Zaksięgowana strata z tytułu utraty wartości firmy to 223,7 mln zł. Straty w związku z należnościami z tytułu dostaw i usług oszacowano na 344,6 mln zł, a na inne należności na 96,5 mln zł.

Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Zarządca, który kieruje firmą podczas postępowania restrukturyzacyjnego wskazał w raporcie, że będzie konieczność przeprowadzenia oceny prawidłowości oszacowania wartości godziwej aktywów spółki. W związku z tym należy spodziewać się korekt w tym zakresie w przyszłości.

"Jednakże przeprowadzenie oszacowania i ocena wpływu tego, i innych czynników na osiągane wyniki przez spółkę, będzie możliwa dopiero po przeprowadzeniu analizy kopii dokumentacji księgowej udostępnionej przez Prokuraturę Regionalną na podstawie zarządzenia o częściowym udostępnieniu dokumentacji z dnia 20 września 2019 roku"- czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że 20 września katowicki sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności do 31 października. Tylko dobry plan pozwoli firmie stanąć na nogi i przetrwać ten trudny okres.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo, henryk kania, zakłady mięsne, wyniki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-10-2019

TomNie nazwałbym tego zakładu mięsnym bo w produktach tej firmy nie ma zbyt wiele mięsa. Gdyby sprzedawali dobrej jakości mięso to by nie zbankrutowali

01-10-2019

wwwwwwwwwwwwwto przypadkiem nie ten kania, co ostatnio okazalo sie, ze jego zaklady to byla przykrywka dla karuzeli vat?

01-10-2019

pietro434Kania zapisz się do PISU . nikt Ci nic nie zrobi ,a i długi spłacą

Rozwiń komentarze (43)