Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Henryk Kania musi pokazać faktury. Prokuratura wszczęła śledztwo

6
Podziel się

Katowicki sąd żąda wydania dokumentów dotyczących działalności Zakładów Mięsnych Henryk Kania za ostatnie 7 lat. Śledztwo dotyczy m.in. księgowania nierzetelnych faktur.

Śledztwo dotyczy m.in. księgowania nierzetelnych faktur.
Śledztwo dotyczy m.in. księgowania nierzetelnych faktur. (123RF)
bDZheXcR

Zakłady Mięsne Henryk Kania znalazły się pod lupą prokuratury. Przedstawiciele firmy poinformowali o wpłynięciu postanowienia Sądu Rejonowego w Katowicach. Obejmuje ono żądanie wydania dokumentacji dotyczącej prowadzenia działalności w okresie od 1 grudnia 2012 aż do chwili obecnej.

Mowa o dokumentach dotyczących zarówno powstania firmy, nabycia lub sprzedaży jej akcji czy połączenia z inną spółką. Śledczy sprawdzą księgi rachunkowe, rejestry VAT, faktury VAT, sprawozdania finansowe, a także umowy z bankami i innymi instytucjami.

bDZheXcT

Jak informuje ZM Henryk Kania, za zebranie dokumentacji odpowiedzialni są funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Zobacz także: Duża operacja CBŚP na Mazowszu. 14 zatrzymanych
bDZheXcZ

Ma to związek ze śledztwem w sprawie prowadzenia przez ZM Henryk Kania księgowości i podawania wbrew przepisom nieprawdziwych danych poprzez księgowanie nierzetelnych faktur sprzedażowych wystawionych na rzecz kilku spółek i księgowania analogicznych faktur wystawianych dla ZM Henryk Kania.

Prokuratura sprawdzi też, czy nie doszło do zawyżania stanów magazynowych w firmie, co miało istotny wpływ na wyniki finansowe prezentowane publicznie w raportach.

Piętrzą się problemy w ZM Henryk Kania, które utrudniają przeprowadzenie restrukturyzacji. Jest ona konieczna, by poprawić fatalną sytuację w firmie. Na koniec maja spółka miała 636 mln zł zadłużenia, z czego 472,1 mln zł przypadało na kilka banków.

bDZheXda

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZheXdu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Gosc
2 lata temu
No to ta prokuratura na pewno pomoze firmie i wierzycielom.... Brawo
Q3
2 lata temu
Wiele firm jest w podobnej sytuacji!!! Przez tę "kontrolę" nie wypłacają vatu ! Złodzieje
Szzzz
2 lata temu
Nssdz
bDZheXdv
heniutek
2 lata temu
game over
georg
2 lata temu
Służby siłą przejmą ZM Kania.