Notowania

Ursus złożył dokumenty w sądzie. Podważa wnioski PKO BP i Getin Noble Banku

Ursus broni się przed ogłoszeniem upadłości. W odpowiedzi na wnioski dwóch banków przekazał do sądu dokumenty, które mają pozwolić spółce na dalszą restrukturyzację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Ursus odpowiada na wnioski PKO BP i Getin Noble Banku. (Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Producent ciągników marki Ursus złożył do Sądu Rejonowego Lublin - Wschód odpowiedzi na wnioski PKO BP oraz Getin Noble Banku. Chodzi o postępowanie restrukturyzacyjne w spółce.

Władze Ursusa wykazują brak przesłanek do uwzględnienia wniosków banków, które chcą przeprowadzenia postępowania upadłościowego w firmie. Sugerują, że nie będzie to korzystne dla wierzycieli.

"Emitent (Ursus - przyp. red.) poparł swoje stanowisko, wykazując niemożność prowadzenia postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości emitenta, jak również niecelowość prowadzenia takiego postępowania z perspektywy konieczności jak największej ochrony słusznych interesów emitenta, wierzycieli oraz akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie.

Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego - "w Warszawie tylko biuro handlowe"

Przyspieszone postępowanie układowe wobec Ursusa jest aktualnie w toku, zaś spółka podejmuje wszelkie działania celem ochrony interesów spółki, wierzycieli oraz akcjonariuszy.

Ursus ma także otwarty front z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. 22 października BGK zawiadomił Ursus Bus, spółkę zależną Ursusa, że ta opóźnia się w spłacie dwóch kredytów.

Samego Ursusa przed wierzycielami chroni restrukturyzacja, jednak i ona nie jest pewna. We wrześniu są umorzył postępowanie w tej sprawie. Argumentował to m.in. opóźnieniami w realizacji zobowiązań i rotacjami w zarządzie. Sytuacja jest trudna. Kolejne miesiące mogą zdecydować o przyszłości najbardziej znanego polskiego producenta maszyn rolniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, giełda, giełda na żywo, ursus, pko bp, getin noble bank, urs, restrukturyzacja, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2019

TadekKolejny sukces gospodarczy PiS. Panowie pracownicy z Ursusa jest szansa na ratunek tylko poproście na kolanach prezesa i zapiszcie się do partii

20-11-2019

kierowcanajlepsze że rydz zgarnął 100 baniek a ursus leży. To się nazywa dobre zarządzanie państwem.

20-11-2019

FelaMorawiecki rzuci kilka mld zł i zrobi Narodowy Ursus gdzie będzie produkował elektryczne ciągniki, autobusy, samochody osobowe, samoloty, a Antek … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)