Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus złożył dokumenty w sądzie. Podważa wnioski PKO BP i Getin Noble Banku

13
Podziel się

Ursus broni się przed ogłoszeniem upadłości. W odpowiedzi na wnioski dwóch banków przekazał do sądu dokumenty, które mają pozwolić spółce na dalszą restrukturyzację.

Ursus odpowiada na wnioski PKO BP i Getin Noble Banku.
Ursus odpowiada na wnioski PKO BP i Getin Noble Banku. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
bEhIOpKJ

Producent ciągników marki Ursus złożył do Sądu Rejonowego Lublin - Wschód odpowiedzi na wnioski PKO BP oraz Getin Noble Banku. Chodzi o postępowanie restrukturyzacyjne w spółce.

Władze Ursusa wykazują brak przesłanek do uwzględnienia wniosków banków, które chcą przeprowadzenia postępowania upadłościowego w firmie. Sugerują, że nie będzie to korzystne dla wierzycieli.

bEhIOpKL

"Emitent (Ursus - przyp. red.) poparł swoje stanowisko, wykazując niemożność prowadzenia postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości emitenta, jak również niecelowość prowadzenia takiego postępowania z perspektywy konieczności jak największej ochrony słusznych interesów emitenta, wierzycieli oraz akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego - "w Warszawie tylko biuro handlowe"

Przyspieszone postępowanie układowe wobec Ursusa jest aktualnie w toku, zaś spółka podejmuje wszelkie działania celem ochrony interesów spółki, wierzycieli oraz akcjonariuszy.

bEhIOpKR

Ursus ma także otwarty front z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. 22 października BGK zawiadomił Ursus Bus, spółkę zależną Ursusa, że ta opóźnia się w spłacie dwóch kredytów.

Samego Ursusa przed wierzycielami chroni restrukturyzacja, jednak i ona nie jest pewna. We wrześniu są umorzył postępowanie w tej sprawie. Argumentował to m.in. opóźnieniami w realizacji zobowiązań i rotacjami w zarządzie. Sytuacja jest trudna. Kolejne miesiące mogą zdecydować o przyszłości najbardziej znanego polskiego producenta maszyn rolniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhIOpLm
giełda
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(13)
reallll
2 lata temu
aby się wypowiadać na jakiś temat to trzeba znać temat choć trochę a nie bić pianę !!!\ co trzeba mieć w głowie żeby pisać komentarze typu : "Kolejny sukces gospodarczy PiS" aby
zibi
2 lata temu
pewne kręgi chcą żeby URSUS upadł...my jako Polska mamy kupować z UNII a nie robić im konkurencje. może spróbujmy własne auto elektryczne lub hybrydę? od razu nas zajadą!!!
fewe
2 lata temu
Obecny Ursus nie ma nic wspólnego ze znanymi na 30 i 60 , to jest turecki Hattat a dali tylko naklejkę Ursus i to nie jest przedsiębiorstwo państwowe, wiec niech się ratują sami .
bEhIOpLn
1620
2 lata temu
Powiem tak parę lat temu ursus swoje traktory wysyłał na cały świat ( Afryka, Australia itp.. ) ciekawe co się stało hm....
ANDRZEJ
2 lata temu
Nietrudno się domyśleć komu zależy aby URSUS upadł agdzie nasze wspaniałe PRAWO I SPRAWIDLIWOŚĆ .CO TO JUŻ NIEJEST POLSKA FIRMA.