Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kłopoty Ursusa. Firma sprzedaje część zakładów produkcyjnych

41
Podziel się

Ursus się wyprzedaje. Akcjonariusze wyrazili zgodę na sprzedaż części przedsiębiorstwa.

Akcjonariusze wyrazili zgodę na sprzedaż części przedsiębiorstwa.
Akcjonariusze wyrazili zgodę na sprzedaż części przedsiębiorstwa. (Materiały prasowe, Ursus)
bEimfgmt

Za co najmniej 25,8 mln zł sprzedane mają zostać zakłady produkcyjne Ursusa w Opalenicy oraz Dobrym Mieście - informuje spółka.

O kłopotach Ursusa piszemy od dłuższego czasu. W poniedziałek firma straciła prezesa. Arkadiusz Miętkiewicz złożył rezygnację z funkcji. Piętrzą się problemy w firmie, m.in. z wypłacalnością. Długi rosną, a wielu kontrahentów wypowiedziało umowy, w tym inwestor, który miał przejąć jeden z zakładów produkcyjnych.

bEimfgmv

Do firmy jakiś czas temu wkroczył komornik, a teraz wychodzi na to, że w stosunku do spółki zależnej produkującej autobusy zostanie otwarte postępowanie sanacyjne. Ursus Bus złożył jeszcze przed długim weekendem do sądu pismo wyrażające poparcie dla wniosku jednego z wierzycieli o otwarcie postępowania.

Zobacz także: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

W tym kontekście akcjonariusze nie mieli wyjścia i wyrazili zgodę na sprzedaż części przedsiębiorstwa.

bEimfgmB

- Nadzwyczajne walne zgromadzenie Ursus postanawia wyrazić zgodę na sprzedaż na rzecz wybranego przez zarząd kupującego zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki, stanowiącej zakład produkcyjny w Opalenicy, które to składniki przeznaczone są do prowadzenia działalności gospodarczej polegającej w szczególności na produkcji oraz dystrybucji maszyn rolniczych za łączną cenę nie niższą niż 5 800 000 zł" - czytamy.

Podobny los spotkał zakład produkcyjny w Dobrym Mieście. Sprzedany może zostać za łączną cenę nie niższą niż 20 mln zł.Wykonanie obu uchwał powierzono zarządowi spółki.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEimfgmW
KOMENTARZE
(41)
Kastor
2 lata temu
Weźcie Wrzodaka - dokończy dzieła destrukcji, które zaczął w 1990 roku
nolo
2 lata temu
a mateuszek obiecywal ze wlasnie teraz zaczna sie rozwijac mial na mysli zwijac to potrafi najlepiej
Max
2 lata temu
Rudy by sprzedał Niemcom za 2 mln
bEimfgmX
jakiś dowcip ...
2 lata temu
produkcja energochłonna w Polsce ?
Bat40
2 lata temu
Ursus bus miał przecież dostarczyć do Szczecina w pełni elektryczne autobusy i już chyba nie dostarczy. Włodarze mojego miasta stwierdzili że Solaris za drogi a Ursus wsam raz i po autobusach
...
Następna strona