Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Ursus traci prezesa. Arkadiusz Miętkiewicz zrezygnował z funkcji

19
Podziel się:

Nie jest tajemnicą, że Ursus ma problemy finansowe. Na dodatek firma straciła prezesa. Arkadiusz Miętkiewicz złożył rezygnację z funkcji.

Arkadiusz Miętkiewicz był prezesem Ursusa od lipca 2019 roku.
Arkadiusz Miętkiewicz był prezesem Ursusa od lipca 2019 roku. (Ursus, mat. prasowe)

"Do spółki wpłynęło pismo pana Arkadiusza Miętkiewicza, w którym poinformował, że z dniem 31 października 2019 r., z powodów osobistych uniemożliwiających dalsze sprawowanie powierzonych obowiązków, rezygnuje z pełnienia funkcji prezesa zarządu" - czytamy w komunikacie Ursusa.

Co kryje się dokładniej pod pojemnym pojęciem "powody osobiste"? Tego już Ursus nie podaje.

Arkadiusz Miętkiewicz na czele Ursusa nie był długo. Prezesem został w lipcu tego roku. Zastąpił Tomasza Zadrogę, który również ustąpił z funkcji praktycznie z dnia na dzień.

Wcześniej był m.in. w zarządzie innej giełdowej spółki z branży motoryzacyjnej - British Automotive Holding. Ale tam też nie zabawił długo - od stycznia 2018 do marca 2019 roku.

Ursusowi bardzo potrzebny jest teraz pełny i sprawnie działający zarząd. Piętrzą się problemy w firmie, m.in. z wypłacalnością. Długi rosną, a wielu kontrahentów wypowiedziało umowy, w tym inwestor, który miał przejąć jeden z zakładów produkcyjnych.

Do firmy jakiś czas temu wkroczył komornik, a teraz wychodzi na to, że w stosunku do spółki zależnej produkującej autobusy zostanie otwarte postępowanie sanacyjne. Ursus Bus złożył jeszcze przed długim weekendem do sądu pismo wyrażające poparcie dla wniosku jednego z wierzycieli o otwarcie postępowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(19)
ips
5 lata temu
a może obłozyc kamizelkami kulodpornymi i wyposazyć nasze wojsko? A gdyby wał dac w pionie i doczepic smigło to bedzie helikopter, a dorobic lufe to czołg ? panie premierze tyle mozliwosci
Dyrektor
5 lata temu
niestety Panowie się na prezesów nie nadają - jak statek tonie to kapitan schodzi ostatni. Chętnie pomogę , lubię tematy niewykonalne ponieważ radzę sobie z nimi sprawnie. Do kogo decyzyjnego przesłać CV?
Pozdrawiam
5 lata temu
Pana Arkadiusza, jest to fachowiec i nie dziwie mu się, że opuścił organizację, która jest zabetonowana na jakikolwiek rozwój.
ja
5 lata temu
państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy - ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Dla ratowania miejsc pracy marnuje się publiczne pieniądze i ciągle dokłada do przynoszących straty firm. Tak m.in. robi się z kopalniami kosztem spółek energetycznych, w których mamy udziały przez OFE. Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksi ążce „Jak stwozryć system transakcyjny do inwestowania na giełdize”. Niedawno opisany w niej system uchronił przed ostatnimi spadkami.
Kris77
5 lata temu
Prezesi może chcieli robic karierę a nie rozwijac firmę. Zaden nie chce podjąc wyzwania i poprowadzic firmę jak należy?