Notowania

ursus
10.07.2019 09:26

Ursus bez prezesa. Tomasz Zadroga rezygnuje z funkcji

Zaledwie pół roku Tomasz Zadroga był prezesem Ursusa. Niespodziewanie złożył rezygnację. Tłumaczy to powodami osobistymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Tomasz Zadroga krótko stał na czele Ursusa. (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

We wtorek późnym wieczorem spółka Ursus wypuściła zaskakujący komunikat. Poinformowała w nim o wpłynięciu pisma od prezesa Tomasza Zadrogi, w którym wskazuje, że z dniem 9 lipca rezygnuje z pełnienia swojej funkcji. Tłumaczy to powodami osobistymi, uniemoliwiającymi dalsze sprawowanie powierzonych mu obowiązków.

Niestety nie znamy więcej szczegółów rezygnacji. Wiadomo jednak, że Tomasz Zadroga nie odchodzi zupełnie z firmy. Ma z nią współpracować w charakterze doradcy.

Ursusowi, który od dłuższego czasu ma poważne problemy, przyda się wsparcie doświaczonego menedżera. A Tomasz Zadroga ma w CV m.in. szefowanie największej polskiej spółce energetycznej PGE. Był też we władzach Polkomtela, ZE PAK czy Inter Cars. Jest też w światowym stowarzyszeniu finansistów ACCA.

Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego

Tomasz Zadroga nie był długo prezesem Ursusa. Zastąpił wieloletniego szefa spółki Karola Zarajczyka w grudniu 2018 roku.

Dziurę w zarządzie po rezygnującym prezesie Ursus od razu uzupełnił. Rada nadzorcza powołała na jego miejsce Arkadiusza Miętkiewicza. W przeszłości był w wielu radach nadzorczych, w tym w Harley Davidson (generalny importer w Polsce). Był też dyrektorem generalnym w wielu spółkach z branży motoryzacyjnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ursus, tomasz zadroga, prezes, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, kadry
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

jan38ile dostał odprawy

10-07-2019

menager elektricGdzie Tomek sie pojawia szybko leci w dół , typowe dla karierowicza , żaden menager , w Bełchatowei nic nie zrobił i dla Ursusa równiez

11-07-2019

BezdomnyBardzo łatwa forma zarabiania olbrzymiej kasy ,PiS wie jak omamiać wyborcę by nie spadały im słupki poparcia ,po prostu mijają się z prawda by … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)