Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Vabun zmieni się w Cosma Cannabis. Była spółka Majdana ma wyłączność na przejęcie

8
Podziel się:

Od perfum Majdana do konopi. Taka rewolucja czeka spółkę Vabun. O ile trwające negocjacje zakończą się sukcesem. Ma wstępne porozumienie z firmą Cosma Cannabis. Razem chcą sprzedawać suplementy diety i żywność konopną, opierając się m.in. na autorskich recepturach.

Vabun zmieni się w Cosma Cannabis. Była spółka Majdana ma wyłączność na przejęcie
Vabun idzie w konopie. (Adobe Stock, HQUALITY)

Przez 10 lat marka Vabun kojarzyła się z perfumami, których twarzą był Radosław Majdan. Pół roku temu ta współpraca się skończyła i firma - już bez byłego piłkarza - próbuje swoich sił w nowych dziedzinach. Przez chwilę wydawało się, że pójdzie w zieloną energię, ale teraz stawia na zielone rośliny - konopie.

Vabun półtora miesiąca temu informował o rozpoczęciu negocjacji z firmą Cosma Cannabis. Teraz idzie krok dalej i zarząd podpisał porozumienie o podstawowych warunkach przejęcia tej spółki. Ma do tego dojść przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis na Vabun, w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis akcji Vabun.

Jest jeszcze za wcześnie żeby mówić o konkretnej wartości ewentualnej transakcji. To będzie dopiero przedmiotem analiz obu stron.

Zobacz także: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

Warto podkreślić, że na ostateczne decyzje trzeba będzie poczekać. Zgodnie z określonym harmonogramem działań, plan połączenia spółek ma zostać przyjęty najpóźniej do 31 grudnia 2021 roku. Ponadto strony ustaliły, że do 30 września w zakresie planowanej transakcji negocjować będą na zasadzie wyłączności. To oznacza, że nie mogą prowadzić rozmów z innymi firmami w sprawie potencjalnego połączenia.

Cosma Cannabis działa już na rynku konopnym i jeśli transakcja dojdzie do skutku, marka pozostanie. Zniknie za to logo Vabun.

"Po połączeniu planowana jest zmiana nazwy spółki na Cosma Cannabis oraz kontynuacja działalności w branży konopnej, w pierwszej fazie zakładającej dystrybucję suplementów diety i żywności konopnej, opierając się na autorskich recepturach, markach własnych oraz produktach zewnętrznych tj. Cosma Cannabis, Full Spectrum, Canada Oil etc." - czytamy w komunikacie.

"Przeprowadzone analizy wskazały wzajemne uzupełnienia potencjału obu podmiotów oraz możliwości optymalizacji i redukcji kosztów, jak również zwiększenia skali działalności dzięki wykorzystaniu występujących synergii" - wskazuje zarząd Vabun.

W dalszej kolejności planowane jest wyjście ze sprzedażą na inne rynki europejskie oraz wprowadzanie na rynek wyrobów medycznych w tym surowców farmaceutycznych.

- Wierzymy mocno w polski rynek kapitałowy, a przyszłe wsparcie finansowe, które chcielibyśmy pozyskać z publicznych emisji akcji planujemy przeznaczyć na rozwój nowych produktów oraz szeroką ekspansję zagraniczną w kanale B2B oraz e-commerce - wskazuje dyrektor zarządzający Cosma Cannabis Łukasz Kręski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
ale
3 lata temu
żenada
oooooooo
3 lata temu
Pierwsze słysze o tych perfonach Majdana! Jak ja mogłom bez nich zyć do tej pory?
wycyckany rob...
3 lata temu
kiedy ziobro zainteresuje się tymi spółkami
Haha
3 lata temu
Prezes Ciamajdan
Suweren
3 lata temu
Pani Przylebska nie powinna pani jako sędzia TK zbadać prawdziwości pochodzenia i nazwiska obecnego vice premiera Jarosława Kaczyńskiego vel Kalkstein , cos mi to smierdzi , to nazwisko Kaczyński, to takie zmyślone i mało prawdziwe , tylko Żydzi zmieniali z rożnych powodów nazwiska z np blumebstein na Kowalski lub z Kalkstein na Kaczyński tylko po co ? Prosze o wyjaśnienie ,chce wiedziec na kogo głosuje i kto nami rządzi .