Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Vabun zmieni się w Cosma Cannabis. Była spółka Majdana ma wyłączność na przejęcie

8
Podziel się:

Od perfum Majdana do konopi. Taka rewolucja czeka spółkę Vabun. O ile trwające negocjacje zakończą się sukcesem. Ma wstępne porozumienie z firmą Cosma Cannabis. Razem chcą sprzedawać suplementy diety i żywność konopną, opierając się m.in. na autorskich recepturach.

Vabun zmieni się w Cosma Cannabis. Była spółka Majdana ma wyłączność na przejęcie
Vabun idzie w konopie. (Adobe Stock, HQUALITY)

Przez 10 lat marka Vabun kojarzyła się z perfumami, których twarzą był Radosław Majdan. Pół roku temu ta współpraca się skończyła i firma - już bez byłego piłkarza - próbuje swoich sił w nowych dziedzinach. Przez chwilę wydawało się, że pójdzie w zieloną energię, ale teraz stawia na zielone rośliny - konopie.

Vabun półtora miesiąca temu informował o rozpoczęciu negocjacji z firmą Cosma Cannabis. Teraz idzie krok dalej i zarząd podpisał porozumienie o podstawowych warunkach przejęcia tej spółki. Ma do tego dojść przez przeniesienie całego majątku Cosma Cannabis na Vabun, w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom Cosma Cannabis akcji Vabun.

Jest jeszcze za wcześnie żeby mówić o konkretnej wartości ewentualnej transakcji. To będzie dopiero przedmiotem analiz obu stron.

Zobacz także: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

Warto podkreślić, że na ostateczne decyzje trzeba będzie poczekać. Zgodnie z określonym harmonogramem działań, plan połączenia spółek ma zostać przyjęty najpóźniej do 31 grudnia 2021 roku. Ponadto strony ustaliły, że do 30 września w zakresie planowanej transakcji negocjować będą na zasadzie wyłączności. To oznacza, że nie mogą prowadzić rozmów z innymi firmami w sprawie potencjalnego połączenia.

Cosma Cannabis działa już na rynku konopnym i jeśli transakcja dojdzie do skutku, marka pozostanie. Zniknie za to logo Vabun.

"Po połączeniu planowana jest zmiana nazwy spółki na Cosma Cannabis oraz kontynuacja działalności w branży konopnej, w pierwszej fazie zakładającej dystrybucję suplementów diety i żywności konopnej, opierając się na autorskich recepturach, markach własnych oraz produktach zewnętrznych tj. Cosma Cannabis, Full Spectrum, Canada Oil etc." - czytamy w komunikacie.

"Przeprowadzone analizy wskazały wzajemne uzupełnienia potencjału obu podmiotów oraz możliwości optymalizacji i redukcji kosztów, jak również zwiększenia skali działalności dzięki wykorzystaniu występujących synergii" - wskazuje zarząd Vabun.

W dalszej kolejności planowane jest wyjście ze sprzedażą na inne rynki europejskie oraz wprowadzanie na rynek wyrobów medycznych w tym surowców farmaceutycznych.

- Wierzymy mocno w polski rynek kapitałowy, a przyszłe wsparcie finansowe, które chcielibyśmy pozyskać z publicznych emisji akcji planujemy przeznaczyć na rozwój nowych produktów oraz szeroką ekspansję zagraniczną w kanale B2B oraz e-commerce - wskazuje dyrektor zarządzający Cosma Cannabis Łukasz Kręski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
ale
rok temu
żenada
oooooooo
rok temu
Pierwsze słysze o tych perfonach Majdana! Jak ja mogłom bez nich zyć do tej pory?
wycyckany rob...
rok temu
kiedy ziobro zainteresuje się tymi spółkami
Haha
rok temu
Prezes Ciamajdan
Suweren
rok temu
Pani Przylebska nie powinna pani jako sędzia TK zbadać prawdziwości pochodzenia i nazwiska obecnego vice premiera Jarosława Kaczyńskiego vel Kalkstein , cos mi to smierdzi , to nazwisko Kaczyński, to takie zmyślone i mało prawdziwe , tylko Żydzi zmieniali z rożnych powodów nazwiska z np blumebstein na Kowalski lub z Kalkstein na Kaczyński tylko po co ? Prosze o wyjaśnienie ,chce wiedziec na kogo głosuje i kto nami rządzi .