Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
04.03.2020 14:06

Volkswagen Financial Services wprowadza ofertę dla używanych aut - Autonomia

Volkswagen Financial Services (VWFS) wprowadził ofertę niskich rat na używane samochody - sprawdzone technicznie i z pewną historią, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ubiegły rok był rekordowy na polskim rynku pod względem sprzedaży nowych samochodów, jednak wśród transakcji wciąż dominują używane auta. Kupujący szukają dobrych - pewnych, z prawdziwą historią, serwisowanych - pojazdów z drugiej ręki, ale prawie 60% z nich uważa, że znalezienie takiego egzemplarza to trudne zadanie" - czytamy w komunikacie.

Volkswagen Financial Services, powołując się na badania Kantar TNS dla PZWLP, wskazuje, iż z grupy Polaków, którzy w ciągu ostatnich 5 lat kupili używany samochód aż 58% wskazało, że znalezienie dobrego używanego pojazdu to trudne zadanie. Zaledwie dla 6% ankietowanych było to zadanie łatwe do przeprowadzenia. Za największe wady badani uznają zły stan techniczny takich samochodów i wynikająca z niego konieczność kosztownych napraw (55% wskazań). Kolejne pozycje zajmują bolączki znane od lat na polskim rynku: brak zaufania do sprzedającego, nieznana lub niewiarygodna historia pojazdu oraz wątpliwy przebieg. Z tych wskazań wynikają oczekiwania kupujących: 82% z nich chce, aby ich używane auto miało w pełni udokumentowany stan techniczny, a 80% - udokumentowany przebieg.

"Dlatego wprowadziliśmy ofertę Autonomia, czyli niskie raty na pewne samochody z programów Das WeltAuto i Audi Select :plus - sprawdzone pod względem technicznym, z udokumentowanymi przeglądami i naprawami przeprowadzanymi w ASO oraz z gwarantowanym przebiegiem" - powiedział dyrektor sprzedaży detalicznej w Volkswagen Financial Services Michał Dyc, cytowany w komunikacie.

Dodał, że Autonomia oznacza dla klientów dostęp do mobilności na opłacalnych i elastycznych warunkach. Stanowi jednocześnie odpowiedź na zapotrzebowanie nabywców, szukających sprawdzonych aut za rozsądne pieniądze.

"Autonomia to kredyt i leasing, czyli oferta dla każdego klienta: indywidualnego, mikro przedsiębiorcy czy menadżera firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw" - wyjaśnił Dyc.

VWFS wskazał, że przy decyzji o zakupie np. trzyletniego VW Golfa na cztery lata, klient zapłaci za jego użytkowanie tylko tyle, ile obniży się jego wartość w czasie, gdy nim jeździ. Kwotę tę będzie spłacał w równych ratach przez 48 miesięcy.

"Oferta ta jest korzystna szczególnie dla przedsiębiorców. Płacąc jedynie za utratę wartości auta w okresie jego używania uzyskujemy wolne środki finansowe, które przy zakupie za gotówkę zostałyby na lata zamrożone. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można zainwestować w rozwój biznesu" - podkreślił Dyc.

Zaletą oferty jest też to, że istnieje kilka możliwości jej zakończenia: zwrot auta do dealera, jednorazowa spłata pozostałej wartości samochodu lub rozłożenie jej na raty, podkreślono.

Autonomia ma podobny mechanizm do wprowadzonych przez Volkswagen Financial Services ponad pięć lat temu kredytu i leasingu z niskimi ratami na nowe samochody. Korzyści dla kupujących są zbliżone: poczynając od niskich rat, do wygodnej dla klienta możliwości zwrotu auta na zakończenie umowy. O ofertę warto zapytać w każdym salonie marek Grupy: Volkswagena, Skody, Seata czy Audi. Sprzedawcy przygotują dla klienta kalkulację rat i przedstawią wszystkie informacje na temat oferty. Informacje na temat oferty można znaleźć także na stronie programautonomia.pl, podsumowano.

Volkswagen Financial Services oferuje pod jedną marką usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją samochodów dla klientów indywidualnych i biznesowych oraz ubezpieczenia i bankowość elektroniczną. Pod marką Volkswagen Financial Services działają w Polsce trzy spółki: Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - usługi bankowe, Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - leasing i mobilność, Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. - ubezpieczenia.

Tagi: finanse, bankowość, handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2020

123Nie opłaca się kupować używanego samochodu . Lepiej kupić nowy na gwarancji i w promocji. W używany samochód władujecie więcej kasy niż w nowy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)