Notowania

technologie
26.08.2019 09:42

Volkswagen z 4Mobility uruchamiają krótkoterminowy najem samochodów dostawczych

Warszawa, 26.08.2019 (ISBnews) - ProShare, dział Volkswagen Samochody Użytkowe z siedzibą w Hanowerze (Niemcy) zajmujący się nowoczesnymi rozwiązaniami mobilności oraz Volkswagen Samochody Użytkowe (Polska) przy wsparciu Volkswagen Financial Services, nawiązały współpracę z operatorem usług carsharingowych 4Mobility, w ramach której oferują klientom krótkoterminowy najem samochodów dostawczych, podano w komunikacie. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Bardzo się cieszę, że dziś ProShare we współpracy z naszym polskim partnerem 4Mobility ma możliwość zaoferowania tak nowoczesnej usługi, jaką jest wynajem aut użytkowych na minuty. Chciałbym podziękować marce Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Volkswagen Financial Services, którzy wspierali realizację tego przedsięwzięcia. Cieszymy się na nadchodzące 9 miesięcy, w których mamy nadzieję dowiedzieć się wiele na temat potencjału rozwoju naszej usługi w dwóch dużych miastach Polski - w Warszawie i w Poznaniu. Nasz projekt jest spójny ze strategią marki Volkswagen Samochody Użytkowe dążącej do tego, by być nie tylko producentem pojazdów, ale także dostawcą nowoczesnych rozwiązań mobilnych. Z naszego produktu, łączącego ze sobą takie segmenty usług jak Vehicle on Demand ( samochód dostępny na żądanie) oraz Last Mile Transportation (dostawy ostatniej mili), w kolejnych 9 miesiącach korzystać będzie wielu przedsiębiorców oraz wiele osób prywatnych. Mam nadzieję, że te najbliższe miesiące będą dla nas inspirujące i
kto wie, może będziemy w stanie zaoferować nasz serwis w przyszłości również w innych polskich miastach" - powiedział managing director ProShare Joerg Feldheim, cytowany w komunikacie.

"Marka Volkswagen Samochody Użytkowe nie tylko dostarcza pojazdy w ramach projektu, ale również wspiera operacyjnie i biznesowo działania koncernu VW AG, współprojektując rozwiązania tego testu. Upatrujemy w tej części biznesu szansy na rozwój nie tylko produktów optymalnie dopasowanych do potrzeb danego segmentu klientów, ale także modeli biznesowych, jakie mogą ewoluować wraz z rozwojem dostaw ostatniej mili oraz Smart City. Chcemy kreować nowoczesną logistykę miejską. Zauważamy potrzeby klientów indywidualnych, którzy poszukują auta od ręki, dostępnego na krótki czas, dokładnie w momencie kiedy pojawia się 'potrzeba transportowa'. Jako marka chcemy zapewniać rozwiązania dające mobilność i dostarczać rozwiązania wpływające na zwiększanie dostępności samochodów" - powiedziała kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe Magda Piekarczyk, cytowana w komunikacie.

Oferta skierowana jest zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i instytucjonalnych. 20 sierpnia br. na ulicach dwóch polskich miast, Warszawy i Poznania, pojawiły się dostępne w ramach usługi Volkswageny Caddy Maxi, Transporter i Crafter. Samochody te przeznaczone są do krótkoterminowego, samodzielnego użytkowania np. podczas przeprowadzki czy przewożenia większych przedmiotów, bez konieczności wynajmowania w tym celu taksówki bagażowej lub firmy przeprowadzkowej, podano także.

"Operatorem usługi i dostawcą sprawdzonych rozwiązań związanych z wypożyczaniem samochodów na minuty jest firma 4Mobility. Codziennie w Warszawie i Poznaniu dostępnych będzie po 15 samochodów użytkowych marki Volkswagen: 7 Caddy, 4 Transportery i 4 Craftery. Każdy z modeli opatrzony jest innym motywem graficznym sugerującym klientowi właściwy wybór: Crafter na boku ma wymalowaną dużą kanapę oraz wysoką lampę, Transporter przybory malarskie, a Caddy - wózek z kartonami" - czytamy dalej.

Bliska współpraca ProShare, Volkswagen Samochody Użytkowe i 4Mobility jest możliwa dzięki finansowaniu oferowanemu przez kolejnego partnera projektu, Volkswagen Financial Services.

Pierwszych dziewięć miesięcy funkcjonowania projektu to faza będąca poszerzeniem okresu testowego, który odbył się na rynku niemieckim. Jednocześnie z wdrożeniem w Polsce, testy usługi odbywać się będą w innych krajach europejskich, np. w Hiszpanii. W tym czasie zarówno marka Volkswagen, jak i operator 4Mobility, skupią się na wypracowaniu w oparciu o wnioski płynące z pilotażu najlepszego modelu biznesowego dla projektu ProShare oraz na weryfikacji potencjału carsharingu aut dostawczych w Polsce. Niezależnie od startu projektu stworzonego we współpracy z 4Mobility, Volkswagen testować będzie sharing aut w sieci dealerskiej marki, udostępniając je klientom obecnie eksploatującym samochody dostawcze marki Volkswagen.

Usługa zarządzana jest przez firmę 4Mobilty, specjalizującą się w obsłudze tego typu projektów, a mającą już spore doświadczenie w współpracy z markami koncernu Volkswagen.

"Jesteśmy dumni, że wraz z naszym partnerem strategicznym Volkswagen Samochody Użytkowe możemy udostępnić użytkownikom 4Mobility nową usługę carsharingu. Od teraz mieszkańcy Poznania i Warszawy, oprócz samochodów osobowych będą mieli możliwość wynajmu aut dostawczych w trzech ,,rozmiarach" S/M/L. Nasz wspólny projekt kierujemy m.in. do klientów indywidualnych, którzy na co dzień korzystają z naszych aut osobowych, a w razie potrzeby mogą wybrać większe auto na minuty. Oferta jest również skierowana do klientów biznesowych mogących naszymi autami realizować np. bieżące dostawy do swoich sklepów. Nieustannie poszukujemy nowych możliwości rozwoju. Tym bardziej cieszymy się, że dzięki współpracy z koncernem Volkswagen możemy w ramach jednej aplikacji udostępniać auta osobowe i dostawcze - to sprawia, że aplikacja 4Mobility jest bardziej wszechstronna i jest ważnym krokiem w rozwoju mobilności" - podkreślił prezes 4Mobility Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Volkswagen to międzynarodowy koncern samochodowy m.in. z fabryką w Poznaniu.

4Mobility to spółka rozwijająca sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing. Jest notowana na NewConnect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz