Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wartość aktywów TFI Allianz przekroczyła 4 mld zł w styczniu

0
Podziel się:

Wartość aktywów TFI Allianz Polska wzrosła w styczniu o 124 mln zł i pierwszy raz przekroczyła 4 mld zł, podała spółka. Wartość nabyć netto w pierwszym miesiącu 2021 roku wyniosła 89,4 mln zł.

Wartość aktywów TFI Allianz przekroczyła 4 mld zł w styczniu
bEEnjZed

"Mimo tego, że styczeń na rynkach finansowych cechowała dość duża zmienność, był to dobry miesiąc dla naszych funduszy. Wysokie nabycia obserwowaliśmy w dalszym ciągu głównie w funduszach dłużnych, jednak od kilku miesięcy widzimy rosnące zainteresowanie funduszami inwestującymi w akcje spółek zagranicznych. Szczególnym powodzeniem cieszyły się nasze fundusze tworzone we współpracy z Allianz Global Investors, nowość w ofercie - Allianz China A-Shares oraz Allianz Artificial Intelligence. Subfundusz Allianz China A-Shares - uruchomiony w końcu października ubiegłego roku, wypracował w styczniu najlepszą stopę zwrotu wśród wszystkich funduszy akcji azjatyckich dostępnych na rynku +5,8%. Fundusz od początku działalności na koniec stycznia pozwolił zarobić swoim uczestnikom 22,8%. Technologiczny Allianz Artificial Intelligence, z nieco dłuższą historią działalności, w styczniu wypracował stopę zwrotu +6%, a za 2020 może pochwalić się imponującym wynikiem +85,1%" - powiedziała członek zarządu TFI Allianz Polska
Anna Bąkała, cytowana w komunikacie.

"Wzrost naszych aktywów zawdzięczamy nie tylko dobrej sytuacji na rynkach w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, ale też pozyskaniu nowych klientów. W ubiegłym roku zakończyliśmy proces przejmowania dużego programu emerytalnego, który ma udział we wzroście aktywów. Poza tym rosną aktywa funduszy zdefiniowanej daty w ramach PPK, w których oszczędza z nami już ponad 2 tys. pracodawców. Wartość tych aktywów wzrosła w styczniu do ponad 95 mln zł" - dodał dyrektor ds. planów emerytalnych/TFI Allianz Polska Rafał Szwabo.

TFI Allianz Polska S.A. działa na polskim rynku od 2003 r. 100% akcjonariuszem jest TUiR Allianz Polska. Allianz Polska jest częścią globalnej Grupy Allianz - jednej z największych grup finansowych na świecie. Spółki Allianz w Polsce świadczą kompleksowe usługi dla ponad 1,5 mln klientów indywidualnych i korporacyjnych i zarządzają aktywami o wartości 15,7 mld zł.

bEEnjZeG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)