Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

We wtorek niewielka korekta na złotym

2
Podziel się:

Warszawa, 02.06.2020 (ISBnews) - Wtorkowy poranek przynosi niewielką korektę poniedziałkowego silnego umocnienia złotego. Umocnienia, w następstwie którego, kurs EUR/PLN pierwszy raz od połowy marca przetestował poziom 4,40 zł, a USD/PLN z impetem przełamał barierę 4 zł, również testując 2,5-miesięczne minima.

We wtorek niewielka korekta na złotym
bEstKaMl

O godzinie 09:22 za euro trzeba było zapłacić 4,4082 zł, co oznacza wzrost kursu o 0,5 gr wobec poniedziałkowego zamknięcia, gdy euro potaniało o 4,6 gr. Dolar drożał o 0,6 gr do 3,9605 zł, po tym jak dzień wcześniej jego kurs spadł o 5,2 gr.

Poranne osłabienie złotego to nie tylko efekt korekty wczorajszego rajdu, ale wyhamowania zwyżki notowań EUR/USD, która razem z utrzymującymi się dobrymi nastrojami na rynkach globalnych i dużą poprawą sentymentu do emerging markets napędzała w ostatnim czasie aprecjację rodzimej waluty.

Mając jednak na uwadze, że nastroje na rynkach światowych pozostają bardzo dobre, a inwestorzy wciąż ostentacyjnie ignorują potencjalne czynniki ryzyka (np. protesty społeczne w USA, napięcie na linii Waszyngton-Pekin), to nawet cofnięcie kursu EUR/USD nie będzie dostatecznym pretekstem do mocniejszej realizacji zysków na złotym. Jest więc prawdopodobne, że w dalszej części dnia kurs EUR/PLN i USD/PLN ponownie znajdą się na 2,5-miesięcznych minimach. A w przypadku tej drugiej pary nie są wykluczone nawet mocniejsze spadki. Wczorajsze przełamanie psychologicznej bariery 4 zł, otworzyłoby bowiem drogę przynajmniej do 3,90 zł.

bEstKaMn

W dalszej części tygodnia złoty wciąż pozostanie pod głównym wpływem rynków globalnych, reagując na zmieniające się nastawienie do ryzyka i wahania EUR/USD. Dlatego z jego punktu widzenia kluczowe będą wyniki czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, publikowane w drugiej połowie tygodnia dane z amerykańskiego rynku pracy, a przede wszystkim to jak długo jeszcze rynki finansowe będą ignorowały wspomniane wcześniej czynniki ryzyka.

Marcin Kiepas

analityk Tickmill

bEstKaMO
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
logiczny
rok temu
Nie może to oznaczać niczego innego jak - albo papier się wkręcił albo farby zabrakło !!! ;)))
marc
rok temu
K....a,a jeszcze niedawno oszuści mówiliście że złoty się osłabi!!Oddajcie mi moje stracone przez was pieniądze!!