Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ABC Data nie planuje przejęć. Oczekują poprawy wyników

0
Podziel się:

Spółka chce się skupić na rozwoju istniejącej działalności.

ABC Data nie planuje przejęć. Oczekują poprawy wyników
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)
bEUzvLiZ

ABC Data obecnie nie pracuje nad żadnymi akwizycjami, skupia się na rozwoju organicznym. Spółka jest zadowolona z wyników za kwiecień, ale wyraźna poprawa rezultatów spodziewana jest od trzeciego kwartału - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

_ - Obecnie bardziej skupiamy się na rozwoju geograficznym niż na akwizycjach. Żadnych ofert ws. akwizycji nie złożyliśmy i nie prowadzimy żadnych rozmów, ale nie wykluczam jakichś transakcji, jeśli trafi się ciekawa spółka z interesującym kanałem sprzedaży _ - powiedział na konferencji prezes ABC Data Norbert Biedrzycki.

Nakłady na inwestycje związane z wejściem na nowe rynki i w nowe segmenty produktowe wpłynęły na słabsze wyniki spółki w pierwszym kwartale 2014 roku.

bEUzvLjb

_ - Gdyby nie te konieczne, jednorazowe koszty, zyski grupy byłyby na poziomie zbliżonym do ubiegłego roku. Poniesione wydatki zostały przez nas uwzględnione w budżecie na 2014 r. Poczynione inwestycje mają w kolejnych okresach spowodować wyraźny wzrost przychodów _ - powiedział Biedrzycki.

W pierwszym kwartale 2014 roku zysk netto ABC Data przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej spadł do 6,8 mln zł z 10,96 mln zł rok wcześniej. EBITDA spadła do 12,7 mln zł z 16,9 mln zł, a przychody wzrosły do 1,17 mld zł z 1,09 mld zł.

W pierwszym kwartale koszty sprzedaży wzrosły do 32,14 mln zł z 25,77 mln zł, a koszty ogólnego zarządu do 8,18 mln zł z 6,7 mln zł.

Relacja kosztów SG&A do sprzedaży wzrosła do 3,4 procent z 3 procent.

bEUzvLjh

_ - Koszty związane z rozwojem zostały już poniesione i nie powinny rosną w kolejnych kwartałach _ - powiedziała wiceprezes ABC Data Ilona Weiss.

Poinformowała też, że spółka intensywnie pracuje, aby wydłużyć czas rotacji zobowiązań i poprawić cykl rotacji gotówki, a w rezultacie obniżyć koszt obsługi długu. Prognoza ABC Data na 5,76 mld zł przychodów i 92,07 mln zł EBITDA.

W ocenie zarządu spółki wyraźna poprawa wyników może być widoczna od wyników za trzeci kwartał.

_ - Kwiecień był dobrym miesiącem. Wyraźna poprawa wyników rdr będzie jednak widoczna od trzeciego kwartału _ - powiedział Biedrzycki.

bEUzvLji
bEUzvLjC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)