Notowania

act
08.06.2011 13:59

Action chce mieć 34,08 mln zł zysku

Dystrybutor sprzętu IT, spółka Action ma w 2011 r. osiągnąć skonsolidowany zysk netto na poziomie 34,08 mln zł i 2.426,48 mln zł przychodów, wynika z prognozy przedstawionej przez firmę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)

_ Prognoza została sporządzona w oparciu o bieżący poziom realizacji budżetu oraz realizowane wzrosty w stosunku do ubiegłego roku. Emitent nie przewiduje także istotnych zmian stóp procentowych oraz kursów walut na rynku krajowym _ - czytamy w komunikacie.

Wcześniej prezes Piotr Bieliński informował, że spółka może podać prognozę. Informował też, że 34 mln zł zysku netto nie jest _ celem ambitnym _.

W informacji prasowej spółka podała, że _ wypracowanie bardzo dobrych wyników będzie możliwe m.in. dzięki dalszemu zwiększeniu aktywności w każdym z kanałów dystrybucji, realizacji planów sprzedaży i zachowaniu dyscypliny kosztowej _.

_ Zdecydowaliśmy się na publikację prognozy chcąc zwrócić uwagę rynku na bardzo dobre perspektywy, które ma przed sobą GK ACTION. Przeanalizowaliśmy obszary działania i kanały sprzedaży, które w najwyższym stopniu zbudowały wyniki pierwszego kwartału i dodatkowo je wzmocniliśmy. Mam na myśli m.in. coraz silniejszą pozycję w segmencie sprzedaży korporacyjnej, do sieci handlowych i współpracę z telekomami. Pierwsze efekty są widoczne już po I kwartale _ - powiedział prezes Bieliński, cytowany w komunikacie.

Action miał 8,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 8,02 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 540,10 mln zł wobec 483,25 mln zł rok wcześniej.

Spółka miała 26,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 rok. Przychody wyniosły we tym okresie 2105,90 mln zł.

Tagi: act, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz